De Zakelijke Belasting op het Bedrijf, die in 1929 is afgeschaft, is weer ingevoerd; aan het complex van gemeentelijke belastingen is een nieuwe toegevoegd in den vorm van de Brand verzekeringsbelasting; de opcenten op de Personeele Belasting zijn verhoogd; de heffing van het Straatgeld is op een hooger percen tage vastgesteld. Neemt men hierbij in aanmerking, dat voor 1932 de kans op verlaging der vermakelijkheidsbelasting erg klein is, dan ligt de conclusie voor de hand, dat ons bedrijf in het thans ingetreden jaar onder veel zwaardere lasten geëxploiteerd zal moeten worden. Onder deze omstandigheden is de geenszins benijdenswaardige taak voor het Afdeelingsbestuur weggelegd om te streven naar vermindering der lasten. Te dezen aanzien is het Bestuur in het afgeloopen jaar diligent geweest. Gepoogd is de electriciteitstarieven verlaagd te krijgen, waaromtrent nu nog met de directie der G. E. W. onderhandeld wordt. De tarieven voor het onderhoud van de nieuwe brandmelders, welke het Bestuur in 1930 van 120.— op ƒ60.— per jaar terug gebracht heeft weten te krijgen, zijn in het afgeloopen jaar nog verder verlaagd. Door Burgemeester en Wethouder is n.1. een nader besluit ge nomen, volgens hetwelk de leden, die op 1 Juli 1930 in het bezit waren van een brandschel, vrijgesteld zijn van de kosten van aanleg van den nieuwen brandmelder en, in het algemeen voor onderhoud daarvan hetzelfde bedrag hebben te betalen als dat, het welk zij voor de brandschel (van 10.tot 25.— per jaar) ver schuldigd waren. Deze bepaling vindt echter alleen toepassing voor hen, die op 1 Juli 1930 het beheer over een bioscoop te Amsterdam hadden. Bij overneming van een bioscoop, ook door de leden, die reeds bioscopen in de hoofdstad bezitten, is een jaarlijksche vergoeding van ƒ120.verschuldigd. Tot nu toe is het Bestuur er niet in geslaagd om deze bepaling, welke een groot nadeel is voor de leden, die na 1 Juli 1930 bioscoopexploitaties hebben overgenomen en/of in de toekomst nog zullen overnemen, opgeheven te krijgen. Hieromtrent wordt thans met het college van B. en W. nader overleg gepleegd. Het Comité van Actie tegen de toepassing van de Precario- verordening (de nieuwe, een verzwaring van lasten medebrengende precario-verordening is op 1 Januari 1930 in werking getreden), 74

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 69