moet geacht worden te zijn in strijd met de geldende regelen van ons recht. Een en ander zou nader door de Huishoudelijke Com missie bekeken worden. De film-nakeuring. De nakeuring van films, zooals die door de Katholieke Filmcen trale wordt uitgeoefend, ontmoette in het afgeloopen jaar velerlei bezwaren van de zijde der belanghebbenden. Het aantal door de K.F.C, afgekeurde films nam weer toe en daardoor werd aan de bioscoopexploitanten, die zich onder het bijzonder toezicht der K.F.C, hebben gesteld, groote schade berokkend. Nu deed zich het merkwaardig verschijnsel voor, dat, terwijl de K.F.C, alle mogelijke moeite deed om een zoo goed mogelijk figuur aan te nemen tegenover de onverzoenlijke tegenstanders van de film, zij toch nog in eigen kring de grootste moeilijkheden onder vond. De Katholieke pers poogde in de K.F.C, een overwegenden in vloed op de nakeuring van films te verwerven. Zelfs werd een com missie, bestaande uit vertegenwoordigers van de K.F.C, en van de Katholieke pers in het leven geroepen, die een plan in studie nam om tot een gemeenschappelijke nakeuring te komen, die even tueel in de showrooms der filmverhuurders zou kunnen plaatshebben. Het Hoofdbestuur, dat met deze commissie in den loop van het verslagjaar besprekingen voerde, weigerde echter op dit plan in te gaan. Naar onze meening is voor de pers ten aanzien van de be oordeeling van films een andere taak weggelegd dan deel te nemen aan het keuringswerk. Overigens meende het Hoofdbestuur zich te moeten verzetten tegen de wenschen van de K.F.C, om de films in de toonkamers der filmverhuurders te keuren en om de bevoegdheid te verkrijgen tot het aanbrengen van coupures in de door de K.F.C, toe te laten films. Op het gebied der filmkeuring behoort de K.F.C. naar onze meening slechts aanvullend werk te verrichten. Het Katholieke Filmfront. Met het doel om op filmgebied ook positief werk te leveren, werd in het afgeloopen jaar de vereeniging Katholiek Filmfront" opgericht. Van den met veel ophef aangekondigden positieven arbeid was echter niet veel te bespeuren. De leiders dezer nieuwe 16

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 16