ren tegen den aanslag van projectieapparaten voor dit college had bepleit, besliste de Roermondsche Raad van Beroep op 21 Augustus 1933, dat bij de vaststelling van den aanslag de projectieapparaten buiten de berekening moeten blijven. (De uitspraak van den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te Roermond is onder bij lage B. afgedrukt.) Vermakclijkheidsbelasting. In verschillende gemeenten meende men wegens den financieelen nood te moeten overgaan om ook voorstellen te doen tot verhooging der Vermakelijkheidsbelasting, doch het Hoofdbestuur slaagde er gelukkig in enkele gemeentebesturen nog bijtijds tot inkeer te brengen. Zoo besloten B. en W. van Meppel, die aanvankelijk hadden voorgesteld de Vermakelijkheidsbelasting van 15 op 20 pet. te ver- hoogen, dit voorstel terug te nemen, nadat een deputatie van het Hoofdbestuur ernstige bezwaren daartegen had ontwikkeld en een gedocumenteerd adres van den Bond aan den Raad der gemeente Meppel die bezwaren had onderstreept. Ook de Gemeenteraad van Ter Neuzen kwam na ontvangst van een request van den Bond terug op zijn voornemen om een verorde ning in te voeren, tot heffing eener Vermakelijkheidsbelasting, voor welke het bedrijf in deze gemeente steeds gespaard was gebleven. Aanvankelijk had ook ons ageeren tegen de door B. en W. van de gemeente Hoorn voorgestelde verhooging der Vermakelijkheids belasting succes. Na kennisneming van onze bezwaren, besloot de Raad dezer gemeente bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1933 Burgemeester en Wethouders uit te noodigen met een technische herziening van de verordening te komen. Het voorstel tot verhooging der belasting werd ingetrokken, maar B. en W. kwa men bij de Gemeentebegrooting voor 1934 weer met hetzelfde voor stel terug, hetwelk helaas door den Raad werd aangenomen, zoo dat nu ook in Hoorn de Vermakelijkheidsbelasting 20 pet. bedraagt. Dezerzijds werd ook nog gerequestreerd bij den Raad der ge meente Smallingerland, die desondanks het voorstel van B. en W. om de Vermakelijkheidsbelasting van 10 op 15 pet. te verhoogen, goedkeurde. Ook de Raad der Gemeente Amersfoort, aan wien het Hoofdbe stuur een adres had gezonden, verhoogde de Vermakelijkheidsbe lasting van 15 op 20 pet. In Doetinchem, waar B. en W. hadden voorgesteld het heffings percentage van 10 op 15 pet. te brengen, besloot de Raad bij ver rassing 20 pet. te gaan heffen. Een door het Hoofdbestuur ter 22

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 22