archivaris, met wien wij op diens verzoek besprekingen hebben gevoerd om te komen tot de instelling van een commissie van ad vies, waarin onze Bond vertegenwoordigd zou zijn en welke com missie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van raad en advies zou dienen en bovendien leiding zou geven aan de toekomstige ontwikkeling van een nieuwe Rijksinstelling onder den naam Rijks Historisch Filmarchief, na de gehouden be sprekingen, welke wij met onzen brief van 27 November 1933 be vestigden, niets meer van zich liet hooren. Een en ander zal voor het Hoofdbestuur aanleiding kunnen zijn te gelegener tijd uitvoering te geven aan het reeds lang gekoesterde plan tot stichting van een filmarchief van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Filmpropaganda voor Nederlandsen fabrikaat. Ten aanzien van een andere vereeniging ,,Nederlandsch Fabri kaat" die de film bezigt als machtig propagandamiddel ter bereiking van haar doel, doch desniettemin, vroeger althans het georgani seerde filmbedrijf zooveel mogelijk trachtte te negeeren, ontstond in den loop van het verslagjaar gelukkig een betere verstand houding. Dit was te danken aan het optreden van een door de Regeering ingestelde commissie van advies inzake propaganda voor Neder- landsch Fabrikaat. Deze commissie, aan wie de Regeering een bedrag ter beschikking had gesteld voor propaganda o.a. ook door de film in bioscopen, pleegde met het Hoofdbestuur overleg, zoowel over de vervaardiging eener propagandafilm als betreffende de ver tooning der film in alle Nederlandsche bioscopen. De uitvoering van het geheele plan nopens de filmpropaganda werd toevertrouwd aan het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, hetwelk van de leden (reclame-bureaux en bio scoop-theaters) zoodanige medewerking ondervond, dat voor een betrekkelijk laag bedrag een filmreclame-campagne in de Neder landsche bioscopen kon worden gevoerd, waarbij er naar gestreefd werd het grootst mogelijk effect te bereiken. Niet alleen wist onze Bond door in deze aangelegenheid leiding te geven de tevredenheid te oogsten van de Regeeringscommissie van Advies, maar bovendien mocht de dezerzijds verleende tus- schenkomst ertoe bijdragen, dat de vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" een andere visie heeft gekregen op, en naar wij vertrouwen meer waardeering is gaan koesteren jegens de organisatie van het 28

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 28