landsche beleggers, op wier belangstelling voor en steun aan de bonafide filmondernemingen de Bond overigens hoogen prijs stelt, voor groote verliezen gespaard worden. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN FILM PRODUCENTEN. Kort voor de intrede van het verslagjaar had de Bond een uitnoo- diging ontvangen van de „Chambre Syndicale francaise de la Ci- nématographie" om te willen deelnemen aan een te Parijs te houden congres van filmproducenten, waarin hoofdzakelijk het vraagstuk der auteursrechten van films in verband met eene mogelijke wijzi ging der Berner Conventie zou worden behandeld. Het Hoofdbestuur achtte met het oog op het door den Bond in genomen standpunt ten aanzien van het niet-verschuldigd zijn van muziek-auteursrechten voor de opvoering van geluidsfilms, een ge- dachtenwisseling met vertegenwoordigers van buitenlandsche orga nisaties van zoodanig belang, dat het besloot aan dit congres deel te nemen. Aanvankelijk werden tot afgevaardigden van den Bond benoemd de heeren D. Hamburger Jr. (voorzitter) en A. de Hoop (directeur), maar doordat eerstgenoemde door familieom standigheden verhinderd was naar Parijs te gaan, werd de heer Hamburger vervangen door den heer H. Ehrlich (penning meester). Behalve den Nederlandschen Bioscoop-Bond, waren op het con gres, dat op 25, 26 en 27 Januari in „Hotel de la Fondation Roth- schild" te Parijs werd gehouden, vertegenwoordigd de organisaties uit België, Duitschland, Frankrijk, Noorwegen, Oostenrijk, Portu gal, Roemenië, Spanje, Turkije, Zweden en Zwitserland. Door den voorzitter van het congres, den heer C h, D e 1 a c, president van de „Chambre Syndicale francaise de la Cinématogra- phie" werd als doel dezer internationale samenkomst van vertegen woordigers van het filmbedrijf opgegeven het formuleeren van de desiderata der filmindustrie met het oog op de in het begin van 1936 te houden diplomatieke conferentie te Brussel, waarvoor even- tueele wijzigingen der Berner Conventie ten minste een jaar vóór deze conferentie bij het bureau te Bern moeten worden ingediend. Door de stichting van een gezaghebbende internationale Federatie van filmproducenten tegenover de invloedrijke „Confédération in ternationale des Sociétés dAuteurs et d'Editeurs" zouden de film producenten hun invloed op de diplomatieke conferentie te Brussel kunnen doen gelden. 31

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 31