andere kwesties, de filmkeuring betreffende, voortgezet tusschen den Bondsdirecteur en den heer Van Staveren. Op onderscheidene data werden verder conferenties gehouden met het comité uit het N.V.V. en S.D.A.P, tot boycot van Duit- sche waren. HET BONDSBUREAU. Sedert 1 Februari, waarop door het in werking treden der ge wijzigde Statuten, het Bureau van den Bond een ander karakter had gekregen, werden tal van aangelegenheden, die vroeger door het Hoofdbestuur werden behandeld, thans door den directeur van het Bureau afgedaan. Verschillende exploitanten, die ten aanzien hunner exploitaties in moeilijkheden verkeerden, deden een beroep op de tusschen- komst van den Bondsdirecteur, die dank zij de tegemoetkomende houding, welke de filmverhuurders in de meeste gevallen aan namen er dikwerf in slaagde regelingen te treffen en sanee ringen tot stand te brengen. Door het Hoofdbestuur werd naar aanleiding van de vele ver zoeken om interventie de vraag onder het oog gezien of met het oog op het gezond maken van in moeilijkheden verkeerende bio scoopondernemingen tot reglementeering behoort te worden over gegaan. Ook werd door verschillende filmverhuurders meermalen de tus- schenkomst van het Bondsbureau ingeroepen voor kwesties, die tusschen hen met buitenlandsche film-verkoopers waren gerezen. In een geval kon worden bereikt, dat een onrechtmatige ver koop ongedaan werd gemaakt en de koopprijs aan den Nederland- schen filmimporteur werd terugbetaald. Een buitenlandsche verkooper, die zich aan zijn contract met een onzer filmimporteurs wilde onttrekken, werd door het optreden van den Bond genoodzaakt tot levering eener film, als uitvloeisel van dit contract, over te gaan. In een viertal gevallen, waarbij films tweemaal verkocht waren, werden door tusschenkomst van het Bondsbureau de onrechtma tige verkoopen ongedaan gemaakt. Ook werden verschillende kwesties met buitenlandsche verkoo- pers na besprekingen met belanghebbenden op het Bondsbureau in der minne opgelost. Zelfs moest het Hoofdbestuur zich bij een Amerikaanschen pro ducer beklagen over een filmregisseur, die zijn verbintenis om bij de première van zijn film hier te lande aanwezig te zijn, niet wilde 36

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 36