nakomen. Dank zij de medewerking van bedoelden producer kon ook deze kwestie opgelost worden. Het Bondsbureau was overigens belast met de uitvoering van •de regeling, welke getroffen was met de Commissie van Advies inzake Nederlandsen Fabrikaat met betrekking tot de vervaardi ging en de roulatie eener propagandafilm voor Nederlandsen Fabrikaat. Verder werd door het Bondsbureau de geheele administratie ge voerd tot uitvoering der overeenkomst met de Nederlandsche Spoor wegen, volgens welke aan de bioscopen reductie op de van 1 Ja nuari tot en met 30 April betaalde goederentarieven werd verleend. In totaal kon aan de leden van den Bond een bedrag van ruim 6000.aan toegekende reducties worden uitgekeerd. Na den lsten Mei werd de overeenkomst niet meer gecontinueerd, wijl toen door de Nederlandsche Spoorwegen een algemeene verlaging der goederentarieven was ingevoerd. Het aantal door het Bureau verzonden brieven bedroeg 4468 (in 1932: 4384 en in 1931: 4208), terwijl ontvangen werden 3398 brieven en telegrammen, (in 1932: 2674 en in 1931: 2605). In die getallen zijn niet begrepen de verzonden en ontvangen brieven voor de scheidsgerechten van den Bond en evenmin de talrijke gecyclo- styleerde mededeelingen. LEDENVERGADERINGEN. Er werden in het afgeloopen jaar drie ledenvergaderingen ge houden. Op 13 Maart vond de jaarvergadering plaats, waarin het jaar verslag werd uitgebracht, dat ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van den Bond in een fraai boekje was verschenen. Eveneens werden de rekening en verantwoording goedgekeurd; de contributie werd vastgesteld op dezelfde grondslagen als in 1932 was bepaald. Op voorstel van het Hoofdbestuur besloot de jaarvergadering met algemeene stemmen den afgetreden Bondspenningmeester, den heer E. de Hoop Azn., die niet opnieuw een candidatuur voor het Hoofdbestuur wilde aanvaarden, tot eere-lid te benoemen. Het nieuwe eere-lid werd een door alle hoofdbestuursleden onderteeken- de oorkonde overhandigd, alsmede een gouden horloge als aanden ken aan zijn 15-jarig hoofdbestuurslidmaatschap. Behalve door den Bondsvoorzitter werd de afgetreden penning meester van vele zijden gehuldigd voor het pionierswerk, hetwelk deze verdienstelijke functionaris voor den Bond had verricht even- 37

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 37