Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. VERSLAG over de verrichtingen onzer Afdeeling gedu rende het jaar 1933, uitgebracht op de Algemeene Jaar- lijksche Ledenvergadering dato 14 Februari 1934 gehou den te Amsterdam. Overeenkomstig het bepaalde in Art. 14 van ons Huishoudelijk Reglement, heb ik de eer U het verslag uit te brengen over het jaar 1933, het tiende jaar van het bestaan onzer Afdeeling. Het afgeloopen jaar kan voor onze Afdeeling als zeer belangrijk worden beschouwd, daar dit het eerste jaar was, waarin de nieuwe statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in werking tra den. Hierdoor werden de nieuwe bepalingen omtrent de samen stelling van het Hoofdbestuur van kracht, n.1. dat dit Hoofdbestuur zou bestaan uit een gelijk aantal exploitanten en filmverhuurders. Deze nieuwe samenstelling, die een juiste weergave is van de verhouding tusschen het theater-exploitatie-bedrijf en het filmver- huurbedrijf, is voor een belangrijk deel het streven geweest van onzen Voorzitter, den heer Ch. van Biene, die in het Hoofdbestuur reeds jaren lang hiervoor is opgekomen. Te betreuren is het, dat juist genoemde heer van Biene bij de eerste verkiezingen, welke volgens de nieuwe statuten plaatsvonden, zich genoodzaakt zag zich niet verkiesbaar te stellen als Hoofdbestuurslid, teleur gesteld door het feit, dat in deze Algemeene Ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond niet alle officieele can- didaten van de Bedrijfsafdeeling door de leden der andere Afdee- lingen met hunne stemmen werden gesteund, alhoewel de Bedrijfs afdeeling bij verkiezingen van leden van andere Afdeelingen zich steeds op het standpunt heeft geplaatst, dat elke Afdeeling in eigen boezem het beste kan bepalen, welke harer leden zij in de diverse colleges van den Bioscoop-Bond meende te moeten afvaardigen. De candidaten der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders voor het Hoofdbestuur in de op 13 Maart j.1. gehouden jaarvergadering waren de heeren Ch. van Biene, B. D. Ochse, L. Groen en J. Wes- sel. Door de vergadering werd echter gekozen de heer E. Alter, 61

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 58