Afdeeling Amsterdam. VERSLAG over het jaar 1933, uitgebracht in de jaar- lijksch Algemeene Vergadering der Afdeeling op Donder dag 25 Januari 1934 op het Bureau van den Nederland- schen Bioscoop-Bond. De daling van het aantal bezoekers aan de Amsterdamsche bioscooptheaters, die sinds 1930 den belanghebbenden bij het film en bioscoopbedrijf verontrust heeft, is in 1933 vrijwel tot stilstand gekomen. Helaas zijn de netto-recettes in het afgeloopen jaar nog sterk gedaald, waaruit valt af te leiden, dat de verschuiving naar goedkoopere rangen nog steeds voortduurt. In totaal zijn in 1933 door de gezamenlijke Amsterdamsche bio scooptheaters 6.696.813 entreebewijzen verkocht tegen 6.702.806 in 1932. Sinds 1930, in welk jaar het bioscoopbezoek te Amsterdam het hoogtepunt had bereikt, zijn de recettes gedaald met ca. 22,62 pet. en het aantal verkochte entreebewijzen met ca. 14,55 pc. (De ge middelde entreeprijs liep na 1930 met ruim 5 cent terug). De daling der recettes in het afgeloopen jaar mag echter niet voor de volle honderd procent geboekt worden op rekening van de economische crisis, waaronder het bioscoopbedrijf in de afgeloopen drie jaar te lijden heeft, daar de warme zomermaanden in het bijzon der de zomersche Zondagen in de maanden Juni, Juli, Augustus en September, alsmede de ijsperiode in de eerste helft van December op den geconstateerden achteruitgang van grooten invloed zijn ge weest. Wanneer vooral dit laatste in aanmerking wordt genomen kan uit nevenstaande cijfers de gevolgtrekking worden gemaakt, dat het laagte-record, tenzij de malaise in het bedrijfsleven nog ernstiger af metingen zou gaan aannemen, bereikt is. In het verslag over 1932 werd in uitzicht gesteld, dat de door het Afdeelingsbestuur gedane pogingen om verlaging der electriciteits- tarieven te verkrijgen, met succes bekroond zouden worden. Dit succes is werkelijk bereikt. 66

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 63