een. In één dier vergaderingen moest het op een der leden, hetwelk een film had geannonceerd, welke nog in een ander theater in een vroegere weekvertooning gedraaid moest worden, de straf van waar schuwing toepassen. Er zijn in het afgeloopen jaar drie ledenvergaderingen gehouden. Op 19 Januari 1933 is de jaarvergadering gehouden, waarin de periodiek-aftredende bestuursleden, de heeren J. Buisman (Secre taris), H. Ehrlich en C. A. H. F. Hinke, werden herkozen. In de ledenvergadering van 6 April werden de nieuwe electrici- teitstarieven behandeld. De buitengewone ledenvergadering van 16 December was gewijd aan de behandeling van het plan-Den Haag, om het bedrijf voor- loopig te „sluiten". Verder werden er de met de Buma ontstane moeilijkheden besproken. 't Is het Bestuur een groote vreugde geweest tegenwoordig te mogen zijn bij de plechtige opening van het Bio-Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee op den lsten Juli van het afgeloo pen jaar. Dat de Stichting van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf zulk een schitterend monument van humaniteit op den hoogsten top der Noord-Hollandsche duinen heeft weten op te richten vervult de Afdeeling Amsterdam, die aan deze Stichting het leven gaf, met rechtmatigen trots. En het stemt tevens tot groote voldoening, dat bij de laatste Kerstcollecte, die bijna een halve ton voor de Bio-kas opleverde, de Amsterdamsche bioscopen meer dan een vijfde van dit bedrag heb ben opgebracht. Moge het Bio-Vacantieoord steeds een sieraad blijven van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf. Op Amsterdam zal de Stichting bij voortduring mogen rekenen. A. DE HOOP, Administrateur van de Afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. 69

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 66