Penningmeester: O. Noëls; Ie Secretaris: E. Alter; 2e Secretaris: P. Blom; terwijl de vertegenwoordiging onzer leden in de verschillende colleges van den Nederlandschen Bioscoop-Bond als volgt is: Hoofdbestuur: E. Alter; Raad van Beroep: J. M. P. ter Linden; Geschillen Commissie: G. van Laeken. Belangrijkste aangelegenheden, behandeld in de diverse Afd. Vergaderingen. Belasting-Actie. Ondanks het feit, dat een verlaging van de belastingen der openbare vermakelijkheden zeer zeker onder de huidige omstan digheden zeer wenschelijk zou zijn, zijn alle pogingen welke te dier zake aangewend zijn en de besprekingen, welke gevoerd zijn met de betreffende autoriteiten, zonder eenig resultaat gebleven. In het bijzonder werkt de huidige aanhoudende economische crisis niet mede om optimistisch te zijn ten aanzien van deze materie, zoodat het Bestuur onzer afdeeling meent, dat binnen afzienbaren tijd op een verlaging van dezen drukkenden bedrijfs- last niet te rekenen valt. Ondanks bovenstaande geuite opinie meent het Bestuur, dat t.z.t. toch wederom ernstige pogingen in het werk gesteld moeten wor den om te trachten een verlaging der belastingen op de openbare vermakelijkheden te verkrijgen. Bio-Vacantie-Oord. In het vorige jaar werd melding gemaakt, dat het Bestuur onzer afdeeling op een verzoek om een bijdrage voor de kas dezer Stich ting en wel in verband met de kasmiddelen der Afdeeling, afwijzend heeft moeten beschikken. In verband met de verandering van het afd. Reglement hetwelk voorschrijft, dat 10 van de contributie, te betalen aan het Hoofdbestuur, in den vervolge als Afd. contri butie dient betaald te worden, verkreeg de afdeeling de beschikking over meerdere kasgelden en heeft dientengevolge op voorstel van het Bestuur, de afdeeling met algemeene stemmen besloten, het afgeloopen vereenigingsjaar een bijdrage ter beschikking te stellen 74

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 71