Bedrijf safdeeling Film verhuurders. Jaarverslag over 1935. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 14 van ons Huishoudelijk Reglement heb ik de eer U verslag uit te brengen over het jaar 1935. De belangrijkste gebeurtenis, welke zich gedurende het afge- loopen jaar in onze Afdeeling heeft voorgedaan, is ongetwijfeld de aanneming van een drietal bedrij f sbesluiten en wel in de eerste plaats het besluit van de ledenvergadering van den Bond tot af sluiting van het film- en bioscoopbedrijf gedurende het jaar 1935. Daarnaast dienen te worden vermeld de aangenomen bedrijfsbe- sluiten inzake z.g. „smalfilms" en „reizende bioscopen". Op 11 Februari werd door de ledenvergadering van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond een besluit aangenomen om het film- en bioscoopbedrijf voorloopig tot 31 December af te sluiten. Het Hoofdbestuur heeft gemeend, dit besluit te moeten voor stellen in het gemeenschappelijk belang van het geheele Neder- landsche film- en bioscoopbedrijf op grond van het feit, dat volgens dit college een overcompleet aan filmfabrieken, film-importzaken. filmverhuurkantoren, permanente- en reizende bioscopen dreigde te ontstaan. In dezelfde vergadering werd bovendien een voorstel aangenomen tot het instellen van een dispensatie- tevens studie commissie, welke commissie tot taak zou hebben, naast het uit brengen van adviezen aan het Hoofdbestuur, tevens te bestudeeren of de afsluiting van het bedrijf op de wijze, als in de vergadering aangenomen, of op andere wijze na 31 December zou moeten worden voortgezet. In deze dispensatie- en studie-commissie, waar van de leden door het Hoofdbestuur werden benoemd, hadden de navolgende leden van onze Afdeeling zitting: de heeren Ch. van Biene, J. L. Paerl, F. L. D. Strengholt en P. Vermeer Jr. Na het tusschentijdsch bedanken van den heer Strengholt werd diens plaats ingenomen door den heer J. S. Croeze, terwijl tijdens de ziekte van den heer Paerl de heer D. van den Berg diens functie waarnam. In dit bedrijfsbesluit werden op voorstel van het Hoofd bestuur door de ledenvergadering van den Bond d.d. 17 Juni nog wijzigingen aangebracht. In hoeverre dit bedrijfsbesluit in het belang 107

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 104