van de theater-exploitanten is geweest, kan hier onbesproken blij ven. Echter wat onze leden betreft, heeft dit bedrijfsbesluit in den vorm waarin het gegoten was, niet voldaan. Aangezien de desbe treffende commissie door haar veelomvattend werk geen gelegen heid heeft kunnen vinden tijdig met haar rapport gereed te komen, werd op de ledenvergadering van den Bond van 9 December be sloten, het oude bedrijfsbesluit tot uiterlijk 15 Februari 1936 te continueeren. In de ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop Bond van 17 Juni werd een bedrijfsbesluit aangenomen, waarbij bepaald werd, dat men bij het aankoopen van films verplicht is zich zoowel van de normaal- als van de smalfilmrechten te verzekeren. Aangezien onze leden er ernstig nadeel van ondervonden, dat het herhaaldelijk voorkwam, dat exploitanten van reizende biosco pen overeenkomsten afsloten met permanente bioscopen, waardoor zij als het ware „onderverhuurders" werden, werd op de ledenver gadering van den Nederlandschen Bioscoop Bond van 17 Juni een bedrijfsbesluit aangenomen, waarbij het terrein van de exploi tatie van reizende bioscopen nader werd omschreven. Het Bestuur besloot in het afgeloopen jaar een statistiek aan te leggen van het percentage der vermakelijkheidsbelasting in di verse Nederlandsche gemeenten. Dat deze statistiek aan een dringende behoefte voldoet, blijkt wel uit het feit, dat door onze leden hiervan een geregeld gebruik wordt gemaakt. Het leveringsverbod, hetwelk dato 1 Augustus 1932 werd uit gevaardigd voor de Gemeente Venray, werd op 25 Januari van het afgeloopen jaar opgeheven, naar aanleiding van het feit, dat de Gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 11 Januari besloot de vermakelijkheidsbelasting, welke door deze gemeente was vastgesteld op 25% der ontvangsten met een min. van ƒ20. per voorstelling, terug te brengen tot 20 met een min. van f 5. per dag, terwijl tevens het jeugdverbod in deze gemeente werd opgeheven. Ook de Gemeente Helden-Beringen besloot het jeuqd- verbod op te heffen, waardoor onze leden in de gelegenheid werden gesteld om ook in deze gemeente hun films weer te doen ver- toonen. Het 40-jarig bestaan der Cinematographie werd door het Neder landsche bioscoopbedrijf in de week van 1117 October op waar dige wijze herdacht. De uitvinder der Cinematographie, de heer Louis Lumière, deed den Nederlandschen Bioscoop Bond de eer aan deze herdenking in Nederland bij te wonen. In de commissie tot 108

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 105