Afdeeling Amsterdam. JAARVERSLAG OVER 1935. In deze jaarvergadering, waarin wij verslag uitbrengen van de wederwaardigheden uit het afgeloopen jaar, is een leegte gekomen. Wij missen er den heer J. Veerman, die acht jaren achtereen de vergaderingen onzer Afdeeling presideerde en nog langer, in het geheel twaalf jaren, zijn stempel op het Afdeelingsbestuur drukte. Onze Voorzitter stierf enkele uren, nadat hij op meester lijke wijze de buitengewone ledenvergadering der Afdeeling had geleid en waarin hij met rijke kennis van zaken het concept- Nieuwe Leden- en Zakenbesluit", aan welks totstandkoming hij een groot aandeel had, verdedigde. Niemand van de op deze vergadering aanwezige leden zal toen bevroed hebben, dat zij op de jaarvergadering, welke op zijn voor stel negen dagen later zou worden gehouden, zijn vriendelijke stem en zijn bemoedigende woorden niet meer zouden hooren. Plotseling maakte de dood een eind aan dit werkzame leven, waarvan mede de Afdeeling Amsterdam in den loop der jaren zooveel profijt mocht trekken. Weliswaar viel dit droevig feit buiten ons bestek, wijl slechts de wederwaardigheden van 1935 in dit jaarverslag passen, maar het hart drong ons tot het gedenken van onzen afgestorven Voorzitter, alvorens de zakelijke feiten van het afgeloopen jaar te gaan rele- veeren. Wij gedenken wijlen den heer Veerman met eerbied en dank baarheid. Het Amsterdamsche bioscoopbedrijf. In het afgeloopen jaar zette de stijging van het aantal bioscoop bezoekers zich door, terwijl zulks in tegenstelling met het daar aan voorafgaande jaar de recettes der gezamenlijke Amster damsche bioscoop-theaters aanzienlijk verminderden. De sinds 1930 aangevangen verschuiving naar goedkoopere rangen kon ook in 1935 verder waargenomen worden; bovendien ondergingen in nagenoeg alle zaken der Afdeelingsleden de entree prijzen der onderscheidene rangen een belangrijke verlaging. Vandaar het opmerkelijke beeld: ruim één millioen bezoekers 111

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 108