zijn medewerking bij de uitgifte van gratis-entreebewijzen aan een groot aantal georganiseerde werkloozen. Daartegenover waarschuwde ons bestuur de leden om niet in te gaan op verzoeken van organisaties om reductie ten behoeve van haar leden, die in het algemeen behooren tot dat deel der burgerij, dat best in staat is de overigens toch al lage entreeprijzen te betalen. Het Bestuur hield in het afgeloopen jaar negen vergaderingen, terwijl zesmaal een ledenvergadering werd bijeengeroepen. De op 9 Februari gehouden jaarvergadering behandelde het jaarverslag en de Rekening en Verantwoording over 1934. Bij de vaststelling van de begrooting werd tot verlaging der contributie besloten en wel in dezen zin, dat de bestaande contri butie-klassen van: ƒ175.—, ƒ125.—, ƒ100.—, ƒ75.—, ƒ50.— en ƒ30.verlaagd werden tot resp, ƒ150.ƒ100.ƒ75. ƒ60.—, ƒ40.— en ƒ25.—. Aan de Stichting „Bio-Vacantie-Oord" werd wederom een sub sidie van 250.verleend. De periodiek aftredende bestuursleden,, de heeren D. Hartogs en W. K. G. van Royen werden herkozen en tot leden der Com missie van Verificatie werden benoemd de heeren P. Bakker, J. Godefroa en W. Griesbach. In deze vergadering werd tevens o.m. het concept-Bondsbesluit inzake de z.g. tijdelijke afsluiting van het bioscoopbedrijf behan deld. De Buitengewone Ledenvergadering van 16 Maart was bijeen geroepen voor de behandeling van het concept Plaatselijk en Pro vinciaal Afdeelingsreglement (instelling van den Afdeelingsraad). Deze vergadering nam kennis van een brief van den heer D. Hartogs, die als Vice-Voorzitter ontslag nam, en betuigde het afgetreden bestuurslid haar dank voor de aan het Amsterdamsche bioscoopbedrijf bewezen diensten, In de buitengewone ledenvergadering van 4 Mei werd de agenda der jaarvergadering van den Bond behandeld. Ook werden daar de plannen besproken om tot verlaging der advertentie-tarieven te komen. Op 13 Juni kwamen de leden in spoed-vergadering bijeen, om de agenda der op 17 Juni te houden Bondsvergadering te bespre ken, waarbij vooral aandacht gewijd werd aan het door het Hoofd bestuur voorgestelde concept-Bedrij fsbesluit inzake Reizende Bioscopen. 115

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 112