In de buitengewone ledenvergadering, gehouden op 12 Septem ber, werd in de plaats van den heer J. Hartogs tot Vice-Voorzitter gekozen de heer W. K. G. v a n R o y e n. Andermaal vormden de advertentie-tarieven het belangrijkste onderwerp van bespreking, terwijl ook nog het bestuur machtiging kreeg om van de leden een noordelijken omslag te heffen ter bestrijding van de kosten ver bonden aan de bijzondere reclame-campagne voor de z.g. Lumière- week. De laatste vergadering in het verslagjaar op 29 November was speciaal gewijd aan een bespreking van de onwelwillende critiek. welke de in de Amsterdamsche bioscooptheaters vertoonde Neder- landsche films van een deel der pers hadden ondervonden. Daaromtrent werden met de leiders van verschillende dagbladen onderhandelingen gevoerd, welke naar wij hopen tot bevre digender toestanden op dat gebied mogen leiden. Ten slotte moge nog worden gereleveerd, dat de meeste leden van de Afdeeling Amsterdam zich weer beijverd hebben, om de opbrengst van de Paasch- en Kerstcollecten voor de Stichting ,,Bio-Vacantie-Oord" zoo hoog mogelijk te doen opvoeren, zoodat Amsterdam als van ouds met het hoogste bedrag op de lijst bleef prijken. De gezamenlijke Amsterdamsche theaters brachten met de Paasch-collecte op ƒ5.834,33 tegen ƒ5.970,36 in 1934. Met de Kerst-collecte werd ingezameld 9.207,88 tegen ƒ7.896,10 in 1934. De Stichting, die per slot van rekening een vrucht is van de Afdeeling Amsterdam, verdient uiteraard de voortdurende protec tie onzer Afdeeling en wij stellen er dan ook een eer in om steeds bovenaan te blijven, waar het betreft de verschaffing van de mid delen om deze vrucht te doen gedijen. Met den wensch, dat de moeilijkheden, welke onze leden in 1935 te verduren hadden, spoedig overwonnen mogen worden, besluiten wij dit verslag, met het uitbrengen waarvan wij ons van de ons in art. 13, Ie. van het Afdeelingsreglement opgelegde taak gekweten achten. J. BUISMAN, Secretaris. Maart 1936. 116

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 113