De collecte voor de Stichting „Bio-Vacantieoord" gedurende de Paaschdagen bracht op f 4.983.17 en bleef ver onder de collecte in 1934. De Kerstcollecte met ƒ6.220.vertoonde een zeer kleine stijging. De afdeeling verstrekte ook dit jaar wederom een donatie aan genoemde Stichting. In de maand October werd door den Nederlandschen Bioscoop- Bond op grootsche wijze het 40-jarig bestaan der cinematographie herdacht. Ook de afdeeling Rotterdam spande zich tot het uiterste in om deze herdenkingsweek te doen slagen en de meeste theaters brachten speciale filmwerken en versierden hun inrichtingen. De afdeeling Rotterdam ontving op Waalhaven den heer Louis Lu- mière, den uitvinder van de Cinematographie. Alle dagbladen en ook de directeur van het Gem. Electriciteitsbedrijf gaven hun medewer king door resp. voor alle advertenties en meer verbruikte stroom in deze herdenkingsweek, een belangrijke reductie toe te staan. In den loop van het jaar werden na ampele besprekingen en verschillende vergaderingen de reglementen van den te stichten Afdeelingsraad goedgekeurd, waarmede eindelijk een lang gekoes terde wensch der exploitanten in vervulling is gegaan. Tot leden werden benoemd de heeren A. de Jong en C. van Willigen; door drukke werkzaamheden bedankte de heer C. van Willigen na eenigen tijd en werd de heer R. Uges Jr. in zijn plaats tot lid van den Afdeelingsraad benoemd. In het afgeloopen jaar werden 8 ledenvergaderingen en 11 be stuursvergaderingen gehouden. R. UGES Jr., Januari 1936. Secretaris. 119

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 116