mooie en vrijwillige taak gekweten hebben. Het Bestuur spreekt volgaarne den wensch uit, dat de resultaten in 1936 die van 1935 wederom mogen overtreffen. Verder wenscht het Bestuur nog te memoreeren, dat in 1934 20 en in 1935 45 kinderen uit Den Haag voor rekening van de Stichting Bio-Vacantieoord werden uitgezonden. De aangelegenheid der auteursrechten maakt reeds eenige jaren een punt van bespreking uit in de verschillende vergaderingen van het Hoofdbestuur. Daar deze aangelegenheid, n.1. in hoeverre muziek-auteursrechten voor de vertooning van geluidsfilms verschuldigd zijn, thans aan het oordeel van den rechter onderworpen is en deze aangelegenheid vanzelfsprekend dus steeds de volle aandacht van het Hoofd bestuur heeft, meent het Afdeelingsbestuur momenteel geen nadere mededeelingen te kunnen doen. Zooals den leden bekend is verleende de Afdeeling 's-Graven- hage, voor zoover dit mogelijk was, hare medewerking ter her denking van het 40-jarig bestaan der Cinematographie. Deze herdenking bestond, voor wat Den Haag betreft, hoofd zakelijk hierin, dat in het bijzonder gedurende de herdenkingsweek, welke gehouden werd van 511 Oct. 1935, zooveel mogelijk groote filmwerken vertoond werden en bijzondere aandacht gedurende de herdenkingsweek besteed werd aan de reclame-campagne. Door den Voorzitter was onze Afdeeling vertegenwoordigd in de Herdenkingscommissie, welke in opdracht van het Hoofdbestuur de herdenkingsplannen uitwerkte en in samenwerking met het Hoofdbestuur deze plannen uitvoerde. In de herdenkingsweek werd den heer Lumière, benevens den Voorzitter van de Chambre Syndicale de la Cinematographie Francaise, Charles Delac, en den Franschen Gezant door de Af deeling 's-Gravenhage in Hotel des Indes een lunch aangeboden, aan welke lunch eveneens werd deelgenomen door den Bondsvoor zitter, den heer Hamburger, en vele leden van het Hoofdbestuur, Afdeelingsraad, binnen- en buitenlandsche pers, en den heer D. van Staveren, Voorzitter van de Centrale Commissie voor Film keuring, benevens meerdere leden van de Afdeeling 's-Gravenhage. Verder werd door den Franschen Gezant alhier dienzelfden dag aan Hoofdbestuur en Afdeelingsbestuur, benevens de verdere personen, welke hadden deelgenomen aan de lunch in Hotel des Indes, een tea aangeboden in het Gezantschapsgebouw. Het Afdeelingsbestuur ziet met genoegen terug op deze heuge lijke herdenking. 124

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 121