Af deeling „Het Noorden". JAARVERSLAG OVER 1935. Het aantal leden bedraagt 23, het aantal theaters 31. In het bestuur kwam de volgende wijziging: de Heer Thedinga wenschte geen herbenoeming, in zijn plaats kwam de Heer Holle- mans Jr. De samenstelling werd als volgt: Milius, voorzitter; Duut, vice-voorzitter; Dommering, secretaris; Zondervan, penningmees ter; Hollemans Jr., toegevoegd bestuurslid. Er werden in 1935 4 algemeene vergaderingen gehouden. In de eerste vergadering werd besloten het opheffingsbesluit der afdee- ling in te trekken. Tot leden van den Afdeelingsraad werden be noemd de heeren Millius en Dommering. Wij zouden in ons verslag te kort schieten, indien wij niet van eenige feiten gewag maakten, die nauw verband hielden met onze belangen. In de eerste plaats de definitieve totstandkoming van den reeds bovengenoemden Afdeelingsraad. Deze Afdeelingsraad is een tegenhanger van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders en is samengesteld uit vertegenwoordigers van de plaatselijke en pro vinciale afdeelingen. Deze Afdeelingsraad is een langgekoesterde wensch van vele bioscoopdirecteuren. In de tweede plaats de z.g.n. sluiting van het bedrijf. Dat dit zoowel voor exploitanten als voor filmverhuurders van groot be lang is, behoeven we niet nader uiteen te zetten. In de derde plaats meenen we te moeten memoreeren de glo rieuze herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematographie. Wat den toestand van het bedrijf betreft: ofschoon de recettes lager zijn, het publiek moeilijker te bevredigen is, kan deze, mede dank zij de reeds vermelde ordening, niet slecht genoemd worden. Dit wat betreft het Noorden. Wat de toekomst betreft, moeten we op eenige feiten de aan dacht vestigen. Dezer dagen verscheen in een der groote bladen een advertentie, waarin gegadigden werden gevraagd voor de exploitatie van smalfilmbioscopen. Gelukkig is het Hoofdbestuur en het bestuur van den Afdeelingsraad te dezer zake paraat. 132

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 129