Afdeeling „Het Centrum JAARVERSLAG OVER 1935. In het afgeloopen jaar is het bedrijfsleven onzer afdeeling over het algemeen ten gevolge van de economisch slechte omstandig heden zeer achteruitgegaan, in het bijzonder in de kleine plaatsen, welke voor een belangrijker deel zijn aangewezen op bezoekers van buiten. Wel geen bevolking van Nederland is zoo financieel achteruit gegaan als de boerenbevolking. Deze bezoekers bezochten vroeger geregeld de verschillende bioscopen, doch het afgeloopen jaar ziet men ze in het geheel niet meer of zeer sporadisch. Ook de verschuiving naar goedkoopere rangen is oorzaak, dat de recettes geweldig zijn teruggeloopen. Hoewel de hooge belas tingen het bioscoopbezoek schaden, zijn de entreeprijzen in de ver schillende plaatsen over het algemeen hetzelfde gebleven. Het is dan ook zeer verstandig geweest van het Hoofdbestuur, met een voorstel te komen om het bedrijf te sluiten, d.w.z. dat geen nieuwe theaters meer als lid van den Bond worden aangenomen. In de ledenvergadering van 11 Februari 1935 te Amsterdam werd het voorstel van het Hoofdbestuur inzake afsluiting van het bedrijf met algemeene stemmen aangenomen. In totaal werden in onze afdeeling 2 nieuwe bioscooptheaters geopend en wel het Rialto Theater te Den Helder en het Grand Theater te Amersfoort. Het Scala Theater te Utrecht kwam in de plaats van een oud theater, hetwelk door de heeren Willems en Fris te Utrecht werd geëxploiteerd. De heeren Leeuwin namen de exploitatie van het theater Cinema Americain en Alkmaarsch Bioscoop Theater over van den heer W. Weber te Alkmaar. Onze Afdeeling omvatte in 1935 61 leden. In de jaarlijksche ledenvergadering op 11 Maart 1935 werd een concept-besluit van het Plaatselijk- en Provinciaal Afdeelingsregle- ment door de leden goedgekeurd. Op de Algemeene Vergadering van 11 Maart werd het Afdee-

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 133