Af deeling „Het Westen". JAARVERSLAG OVER 1935. Hoewel voor enkele bedrijven het aantal bezoekers grooter was in 1935 dan in het voorafgaande jaar, kon toch in het algemeen worden geconstateerd, dat 1935 de zoo gewenschte en verwachte opleving niet heeft gebracht; integendeel. Mocht dan het aantal bezoekers hier en daar grooter zijn ge weest, wat voor een niet gering deel moet toegeschreven worden aan het aanvankelijk groote succes der Nederlandsche films, toch zijn de bruto-ontvangsten bijna zonder uitzondering minder, omdat er nog steeds een verschuiving naar lagere rangen plaats heeft of de entree-prijzen noodwendig zijn aangepast aan de hedendaag- sche toestanden. Ondanks het feit, dat de inkomsten belangrijk minder werden, kon dit helaas niet gezegd worden van de lasten; deze blijven nog steeds op het hooge peil van den tijd der hoog conjunctuur. Dat desondanks de zaken zich staande weten te hou den, is in hoofdzaak te danken aan de groote inspanning, die de meeste leiders der bedrijven aan den dag leggen om hun zaak steeds weer in het middelpunt van de publieke belangstelling te houden. Al met al mogen wij toch niet geheel onbevredigend terugzien op 1935, vooral als wij rondom ons zien, wat er in aanverwante bedrijven gebeurt. Immers ons bedrijf is een bedrijf voor vermaak, ontspanning en kunstgenot voor het groote publiek; van dat publiek, dat bijna zonder uitzondering de crisis aan den lijve ondervindt. Onder zulke omstandigheden wordt natuurlijk het eerst bezui nigd op de bioscoop e.d.; dat, niettegenstaande de werkloosheid eer toe- dan afneemt en de algeheele verarming nog steeds voortwoe kert en steeds meer slachtoffers eischt, de bioscoop-bedrijven de belangstelling voor hun zaken zoo groot hebben weten te houden, zij het dan ook ten koste van groote offers, stemt tot dankbaarheid en is een lichtpunt in deze donkere tijden en een aanwijzing in dia richting voort te blijven gaan. 1935 bracht ons als voornaamste en meest ingrijpende het besluit 138

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 135