deelen of de situatie gehandhaafd kon blijven, dan wel welke wijzigingen er in zouden moeten worden aangebracht. Nimmer tevoren was een ledenvergadering van den Bond zóó druk bezocht als de buitengewone spoed-ledenvergadering, welke des middags in Krasnapolsky gehouden werd; niet minder dan 283 zaken waren ter vergadering vertegenwoordigd! Na een korte, doch geanimeerde discussie werd het concept besluit, nadat na gehouden overleg eenige wijzigingen waren aan gebracht, met algemeene stemmen goedgekeurd. Samenstelling eener Studie-Commissie. Reeds in zijn op Dinsdag 12 Februari 1935 gehouden vergade ring heeft het Hoofdbestuur verschillende maatregelen van be stuur afgekondigd, om de uitvoering van het nieuwe bondsbesluit een zoo goed mogelijk effect te doen sorteeren. Ook is dadelijk, ingevolge de opdracht van de Algemeene Ledenvergadering, de z.g. Studie-Commissie samengesteld, welke tevens het Hoofdbestuur over de aanvragen om dispensatie, als bedoeld in sub. 3e van het Bondsbesluit, zou adviseeren. Het Hoofdbestuur heeft benoemd: tot Voorzitter dezer Commissie D. Hamburger Jr., Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop- Bond te Utrecht, tot plaatsvervangend Voorzitter, tevens Secretaris der Commissie: A. de Hoop, Directeur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, te Amsterdam, tot leden der Commissie: Charles van Biene, Directeur van de Tobis Film Distributie NV., te Amsterdam. S. J. Kinsbergen, Directeur van het Passage Theater te 's-Gra- venhage. G. van Laeken, Directeur van de Theater Mij. van de Nederland- sche Bioscoop-Trust NV., te 's-Gravenhage. Johan Miedema, Directeur van de Algemeene Bioscoop Onder neming NV., te Deventer. W. Mullens, Directeur van de Haghe Film NV., Den Haag. J. L. Paerl, Directeur van de Universal Film Agency NV. te Amsterdam. F. L. D. Strengholt, Directeur van de Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij NV. te Amsterdam. A. Tuschinski, Directeur van de NV. Tuschinski's Exploitatie Mij. te Rotterdam. 18

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 19