van nieuwe filmproductiezaken en van nieuwe permanente biosco pen, evenzeer als voor de oprichting van nieuwe filmverhuurkanto ren door gewezen leiders, gelijk hiervoren is aangeduid, heeft de Commissie zich een vergunningsstelsel gedacht, dat in het concept nauwkeurig is uitgewerkt. Het geheele besluit in concept is erop gebaseerd om eenerzijds een te grooten toevoer van nieuwe zaken, welke onder de huidige omstandigheden economisch niet verantwoord zou zijn, tegen te gaan en anderzijds om een gezonde expansie van het bioscoop bedrijf te bevorderen. De Commissie beschouwt haar concept even als het besluit van 11 Februari 1935 als een noodmaatregel, waartoe de, sedert het vorige jaar nog verscherpte crisis in het bedrijfsleven ons noodzaakt, zij het dan met eenig onderscheid. Het vigeerend besluit vertoonde, doordat het in verband met den toen geconsta- teerden noodtoestand vrij plotseling moest worden genomen, geen, althans weinig souplesse terwijl dit concept, dank zij de grondige voorbereiding, is opgebouwd op een complex van weloverwogen, tot in details uitgewerkte regelen, welke een gezonde ontwikkeling van het bedrijf beoogen. Bovendien heeft de Commissie bij de samenstelling van dit con cept er naar gestreefd om van het plotseling op 11 Februari 1935 tot stand gebrachte noodbesluit te komen tot een overgangsperiode, die tenslotte, en naar zij hoopt, spoedig, zal kunnen leiden naar een ongehinderde ontplooiing van alle takken van het film- en bioscoopbedrijf. Ongeacht, dat allicht nog in de eerstkomende jaren behoefte zal bestaan aan maatregelen binnen het organisch verband, heeft de Commissie in de overweging, dat dit voorstel aan de be staande crisisomstandigheden moet worden toegeschreven, ook hieraan slechts den duur van één jaar gegeven. In den loop van 1936 zou dan kunnen worden nagegaan, of er het volgend jaar nog behoefte bestaat aan regelen, welke thans tot 17 Februari 1937 worden voorgesteld, dan wel aan een eventueel ander besluit. Omtrent de verwezenlijking van het door de Studiecommissie ont worpen plan zal het volgend jaarverslag ongetwijfeld belangwek kende mededeelingen bevatten. Regelen voor de exploitatie van reizende bioscopen. Een voortvloeisel uit het Bondsbesluit d.d. 11 Februari 1935 nopens de afsluiting van het bedrijf is het bedrij f sbesluit inzake reizende bioscopen, vastgesteld in de ledenvergadering van 17 Juni 1935. 22

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 23