De Minister heeft het Hoofdbestuur echter doen weten, dat het hem wenschelijk voorkwam eerst de resultaten van een ruimere periode in het jaar 1935 af te wachten, alvorens Z.Ecx. eenigen maatregel zou kunnen overwegen tot verlaging van de belasting op vermakelijkheden in Zaandijk, In de gemeente W i s c h (Terborg Gld.) is de gemeenteraad voor den aandrang van hoogerhand gezwicht om de vermakelijk- heidsbelasting, die tot dan 10 bedroeg, op 20 vast te stellen. Reeds in het vorig verslagjaar had het Hoofdbestuur den Raad van de gemeente Go es in verband met een voorgenomen ver hooging van de vermakelijkheidsbelasting van 10 op 15 een bezwaarschrift doen toekomen. De gemeenteraad vond de beden kingen van den Bond gegrond en wees de verhooging van de hand. Zoodra het Hoofdbestuur vernam, dat B, en W, van Goes andermaal voornemens waren den Raad voor te stellen de ver makelijkheidsbelasting te verhoogen en wel van 10 tot 20'%, heeft het zich d.d. 16 December 1935 opnieuw met een adres tot den Raad gewend, waarin vorenvermelde bezwaren met klem zijn her haald en er bovendien op gewezen is, dat de tijdsomstandigheden inmiddels veel ongunstiger waren geworden, zoodat een verhoo ging der vermakelijkheidsbelasting met 100 het voortbestaan van het bioscoopbedrijf in de gemeente Goes volkomen onmo gelijk zou maken. Voorts is in het adres krachtig te kennen gegeven, dat door aan neming van het voorstel van B. en W, niet alleen het beoogde doel voor de gemeentekas werd voorbijgestreefd, maar bovendien een bedrijf vernietigd zou worden, waarin een aantal lieden hun brood verdienen, waarbij ook verschillende neringdoenden te Goes zake lijk zijn geïnteresseerd en waarin een deel van de burgerij ont spanning en kunstgenot kan vinden. Met den meesten aandrang is op al deze gronden aan den Raad verzocht het onderhavig voorstel van B. en W. niet aan te nemen. De Secretaris van den Afdeelingsraad, de heer H. A. Boekraad, heeft na overleg met het Hoofdbestuur nog een onderhoud gehad met B, en W. van Goes, teneinde hen persoonlijk van de onbilllijk- heid en de ondoelmatigheid van hun voorstel te overtuigen. De gemeenteraad heeft inmiddels het voorstel van B. en W, tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting met 93 stemmen verworpen. In de gemeente Almelo bestaat nog altijd het eigenaardige systeem, dat van ieder entreebiljet, dus ook van die, welke lager 33

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 34