lijke grond bestond, zijn zoowel het Hoofdbestuur als het Bestuur van de Afdeeling „Het Zuiden" van den Bond met grooten nadruk opgekomen. In een communiqué aan de dagbladpers hebben zij de beweeg redenen van hun optreden uiteengezet en het juiste verloop der feiten geresumeerd. Bovendien heeft het Hoofdbestuur van deze gelegenheid gebruik gemaakt om nadrukkelijk te verklaren, dat de Nederlandsche Bio scoop-Bond gaarne zijn medewerking zal verleenen aan elke prin- cipieele actie, welke uitgaat van een groep van Katholieken of ver- eenigingen, mits zij niet gevoerd wordt op de onbehoorlijke wijze, welke de vereeniging „Filmfront" en haar leiders toepassen, met de kennelijke bedoeling om het bioscoopbedrijf, indien het mogelijk ware, tot op den grond toe af te breken. Het Hoofdbestuur heeft duidelijk te kennen gegeven, dat de leden van den Bond voor zulk een Katholieke actie hun bioscoop zalen zonder terughoudendheid ter beschikking stellen. Bereids heeft het Hoofdbestuur zijn medewerking toegezegd aan verschillende leiders van de ,,Gezinsfilmactie" en heeft het zich tevens bereid verklaard met het ..Landelijk Comité voor de vervaar diging van de R. K. Gezinsfilm", mits los van de vereeniging „Film front" en haar leiders, te onderhandelen over het welslagen van de door dat Comité ondernomen pogingen. In een conferentie met den Vicaris-Generaal van het Bisdom 's-Hertogenbosch, Mrg. F. N. J. Hendrikx. heeft het Hoofdbestuur het standpunt van den Bond ten opzichte van „Filmfront" toege licht, alsmede de medewerking van den Bond toegezegd met het oog op de totstandkoming van de Gezinsfilm, mits los van „Film front". JEUGDVERBODEN. In het vorig jaarverslag hadden wij nog gelegenheid melding te maken van het feit, dat in Venray de leeftijdsgrensverordening, volgens welke personen beneden 18 jaar niet tot de bioscoop moch ten worden toegelaten, buiten werking is gesteld, zij het dan, dat zulks geschiedde voor den proeftijd van één jaar. In de eerste dagen van dit verslagjaar, en wel op 11 Januari 1935, heeft de Raad van de gemeente Venray n.1. besloten aan B. en W. de bevoegdheid te geven, art. 14 van de Algemeene 59

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 60