De Plaatselijke Commissie van Toezicht op de Bioscopen in de betreffende gemeente, had niet alleen den heer van Staveren daar- van in kennis gesteld, maar zich ook bij B. en W. daarover be klaagd, met het gevolg, dat het gemeentebestuur ingevolge art. 10 der bioscoopwet aan den betreffenden bioscoopexploitant een waar schuwing heeft doen toekomen. Het Hoofdbestuur achtte deze waarschuwing, en zooals hier- voren betoogd ook de opvatting van den heer Voorzitter der Cen trale Commissie, ongewettigd. Zoowel aan B. en W. der betref fende gemeente, als aan den heer Voorzitter der Centrale Commis sie gaf het Hoofdbestuur in een uitvoerig schrijven te kennen, dat geen enkele grond aanwezig was om op de door het betreffende lid gebezigde reclame eenige aanmerking te maken, en dat het niet ge rechtigd was een waarschuwing als bedoeld in art. 10 der bioscoop wet, aan den betrokken vergunninghouder te doen toekomen. Zelfs in het geval, dat wèl op de gebezigde courantenreclame aanmerking gemaakt zoude zijn kunnen worden, zouden naar de meening van het Hoofdbestuur B. en W. de bevoegdheid missen om voor zulk een feit, (art. 7, 3e wordt immers geacht afbeeldingen in dag bladen vrij te laten), een maatregel op grond van deze wet toe te passen. Kwesties met buitenlanders. Behalve de hiervoren bedoelde klachten over ongerechtighe den, zulks in verband met art. 17 van de Statuten, had het Hoofd bestuur in het afgeloopen jaar ook weer een groot aantal kwesties te behandelen, die gerezen waren tusschen buitenlandsche film- verkoopers met onze leden-filmimporteurs en filmverhuurders. Ten aanzien van 17 dezer kwesties heeft de interventie van het Hoofdbestuur eenig resultaat gehad en wel in dezen zin, dat het Hoofdbestuur er in slaagde partijen tot elkaar te brengen. Zéér tot zijn leedwezen was het Hoofdbestuur genoodzaakt tegen twee buitenlandsche filmverkoopers te waarschuwen op grond, dat deze filmverkoopers zich trachtten te onttrekken aan hunne verplichtin gen, welke zij contractueel tegenover onze leden hadden aan gegaan. 67

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 68