Reglementswijzigingen en bedrij f sbesluiten. Veel aandacht moest het Hoofdbestuur besteden aan noodza kelijk geworden veranderingen in de reglementen en ook aan het ontwerpen van bedrij f s- en andere besluiten, Zooals elders reeds in dit jaarverslag is vermeld, werden veel van deze door het Hoofd bestuur voorbereide reglementswijzigingen en bedrijfsbesluiten door de Algemeene Vergadering bekrachtigd. Wij denken hierbij spe ciaal aan de tot stand gekomen wijzigingen van het Algemeen Reglement, van het Arbitrage-Reglement en het Reglement op het Naamregister, van de Algemeene Huur- en Verhuurvoorwaarden en van het Afdeelingsreglement, alsmede aan de vaststelling van het bedrijfsbesluit inzake reizende bioscopen, het bedrijfsbesluit inzake z.g. smalfilms en het Bondscontract voor Filmproducenten/ Componisten. In de Hoofdbestuursvergaderingen kwamen ook nog andere reglementswijzigingen en voorstellen omtrent het uitvaardigen van voorschriften en bedrijfsbesluiten aan de orde, welke echter om diverse redenen de Algemeene Vergadering niet bereikten. Onder deze voorstellen was er één, dat behelsde een bedrijfs besluit in het leven te roepen voor het treffen van regelingen (ge dacht werd aan z.g. surséance) ten behoeve van leden, die in financieele moeilijkheden zijn geraakt. Het Hoofdbestuur kwam echter tot de conclusie, dat aan de uit voering van zoo'n bedrijfsbesluit zulke ernstige bezwaren ver bonden waren, dat het die voorstellen weer introk. Het zelfde lot onderging een ander voorstel, hetwelk een bedrijfs besluit in het leven wilde roepen, waarbij het uitgeven van reductie biljetten zou verboden worden. Bij de uitwerking van dit concept bedrij f sbesluit deinsde het Hoofdbestuur terug voor de consequen ties, welke uit dit te sterk ingrijpen in het interne bedrijfsleven zouden kunnen voortspruiten. Een door de Afdeeling „Het Zuiden" aanhangig gemaakt voor stel om slechts hen, die het bioscoopbedrijf als hoofdmiddel van bestaan uitoefenen, tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten. kon de instemming van het Hoofdbestuur niet verwerven. Evenmin een voorstel van de Afdeeling „Rotterdam" om 80% van de op brengst der door de filmhuurschuldcommissie van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders verzonden sommaties (z.g. „roode kaar ten") in de Weerstandskas te storten. Een voorstel van de Afdeeling „Den Haag" om een wijziging aan te brengen in de Statuten, waardoor imperatief zou worden 68

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 69