25 Octobcr met de heeren P. Visser, Mr. R. B ij 1 s m a en D. van Staveren inzake het Rijksfilmarchief. 2 November met den Franschen Gezant betreffende een tusschen een Fransche filmonderneming met een onzer leden gere zen kwestie. 19 December met Burgemeester en Wethouders van Almelo over de toepassing der verordening op de vermakelijkheidsbe- lasting. Uitvoering Reglement op het Naamregister. Dit jaar zijn in het Naamregister in totaal 356 titels ingeschreven, tegen 321 in 1934. In 16 gevallen werden door de betrokken filmverhuurders wijzi gingen aangevraagd in de door hen oorspronkelijk ingediende titels. In één geval werd door een filmverhuurder zelf om wijziging verzocht naar aanleiding van gelijkenis met een reeds eerder in geschreven titel. In 7 gevallen kwamen, na publicatie in de ..Maandelijksche Me dedeelingen", bezwaarschriften in tegen aanvragen om inschrijving van titels, de meesten op grond, dat de klagers zelf reeds titels van films hadden laten inschrijven, welke gelijkluidend waren aan of veel gelijkenis vertoonden met titels, waartegen bezwaren be stonden. In het vorig verslagjaar deed zich een geval voor, waarbij een Duitsche filmproductie-maatschappij rechten meende te bezitten op een titel, door een Nederlandsch filmverhuurkantoor ingediend. Het Hoofdbestuur heeft in dit geval met het nemen van een be slissing gewacht op de uitspraak van de „Kammer für Handels- sachen beim Landgericht" te München, bij welk rechtscollege deze zaak door de Duitsche productie-maatschappij aanhangig was gemaakt. Nadat op 4 Juni 1935 vonnis in deze zaak was gewezen, waar bij de Duitsche productie-maatschappij in het ongelijk gesteld werd, besloot het Hoofdbestuur overeenkomstig deze uitspraak de depo neering van den betreffenden titel ten behoeve van den Nederland- schen aanvrager geldig te verklaren. In een geval, waarbij een filmverhuurder een aanvrage indiende tot inschrijving van een titel van een film, waarvan de rechten reeds door een anderen filmverhuurder waren verworven, besloot het Hoofdbestuur, na zich in verbinding gesteld te hebben met den vertegenwoordiger in Parijs, van den filmverhuurder, die de rechten 73

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 74