Hoofdbestuur haar rapport binnen den tijd van een maand bij het Hoofdbestuur ingediend. In dit rapport wordt gesteld, dat voor saneering in aanmerking komen de methoden voor het verwerven van opdrachten voor de vertooning van projectie-plaatjes, de ver vaardiging van reclamefilms en de rouleering daarvan, terwijl hel de Commissie gewenscht voorkomt, dat regelen worden gesteld ten aanzien van het tusschen de reclamebureaux onderling over dragen van opdrachten voor het doen vertoonen van projectie plaatjes en reclamefilms, alsmede ten aanzien van de voorwaarden, waarop de projectie-reclame van bioscooptheaters wordt gepacht. Om tot het gestelde saneeringsdoel te geraken acht de Com missie het een eerste vereischte, dat alle ondernemingen, die zich in Nederland met de vertooning van projectie-plaatjes en reclame films onledig houden, in organisatorisch verband worden bijeen gebracht, hetgeen te bereiken zou zijn door het lidmaatschap van den Bond voor al deze ondernemingen open te stellen. Het schema voorziet voorts in de stichting van een speciale be- drijfsafdeeling reclamebureaux. Deze afdeeling zou de door de Commissie nader uitgewerkte regelen, welke niet alleen het bio scoopreclamebedrijf, doch het geheele film- en bioscoopbedrijf ten goede zouden komen, dienen vast te stellen. Het Hoofdbestuur heeft helaas nog niet den tijd kunnen vinden het door de Commissie ontworpen schema in behandeling te nemen. Eerlang zal het daartoe zeker overgaan. Verwacht mag worden, dat binnen afzienbaren tijd ook te dezer zake afdoende maatrege len worden getroffen. Accoord met Nederlandsen Olympisch Comité. Men zal zich herinneren, dat er indertijd, toen de Olympische Spelen in Nederland werden gehouden, moeilijkheden waren gere zen tusschen den Nederlandschen Bioscoop-Bond en het Neder- landsch Olympisch Comité, over het maken van filmopnamen van deze belangrijke internationale sportgebeurtenis. Als gevolg hiervan bleef er sindsdien een onverkwikkelijke verwijdering tusschen deze beide lichamen bestaan. Met voldoening kan echter in dit verslag worden medegedeeld, dat in een onder leiding van den Voorzitter van de Centrale Com missie voor de Filmkeuring gehouden samenkomst van bestuurs leden van de beide organisaties er wederom een, laat ons hopen, langdurige vereeniging tusschen den Nederlandschen Bioscoop- Bond en het N.O.C, is tot stand gekomen. 75

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 76