Door het bijleggen van de oneenigheid zijn, volgens een door het Hoofdbestuur uitgevaardigd besluit alle beschikkingen, welke in verband hiermede vroeger waren uitgevaardigd, ingetrokken. Als ondubbelzinnige blijk van de opnieuw gesloten vriendschap hebben de Nederlandsche Bioscoop-Bond en het N.O.C, elk een vertegen woordiger aangewezen in een op initiatief van het Internationaal Leerfilm Instituut te Rome ingestelde jury, waarvan de heer D. van Staveren het voorzitterschap op zich heeft genomen, welke met het oog op een uitgeschreven prijsvraag voor de beste Nederlandsche sportfilm de daarop te ontvangen inzendingen had te beoordeelen. LEDENVERGADERINGEN. In het afgeloopen jaar zijn vijf ledenvergaderingen gehouden tegen twee in 1934. Op 11 Februari werden de leden bijeengeroepen in buitengewone spoedvergadering teneinde een besluit te nemen nopens de tijde lijke afsluiting van het film- en bioscoopbedrijf hier te lande. Met algemeene stemmen hechtten de leden hun goedkeuring aan dit besluit. Op 6 Mei is de jaarlijksche ledenvergadering gehouden, waarin overeenkomstig het bepaalde in artikel 35 van de statuten aller eerst het schriftelijk verslag over de werkzaamheden in 1934 werd uitgebracht en door den penningmeester rekening en verantwoor- diig werd afgelegd van zijn beheer. De rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1934 sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 62.964.30. Bekrachtigd werd o.m. een besluit van het Hoofdbestuur, dat onder voorbehoud van de goedkeuring der Algemeene Ledenver gadering genomen was, n.1. tot beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ5000.uit de Bondskas als Kerstgave 1934 voor de werk- loozen. (Eenzelfde bedrag was voor dit doel verkregen uit vrij willige bijdragen van de leden). De contributie over 1935 werd voorts op dezelfde grondslagen vastgesteld als het vorig jaar, terwijl besloten werd een bedrag van 2500.uit de algemeene kas over te brengen naar de weer- standskas. De begrooting voor 1935, sluitende in ontvangsten en uitgaven 76

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 77