Door leden-filmimporteurs werden drie geschillen aanhangig ge maakt contra buitenlandsche leveranciers. De Commissie heeft voorts uitspraak gedaan in een geschil tus- schen een filmverhuurder en een filmimporteur terzake van de overdracht van vertooningsrechten eener film voor Nederland. In meerdere gevallen heeft de Commissie uitspraken gedaan omtrent de interpretatie van contractclausules. Wijders heeft de Commissie een omvangrijk geschil behandeld, waarbij zij een vroeger lid-exploitant heeft veroordeeld alsnog aan een lid-filmverhuurder te betalen het hem toekomend aandeel van de recettes eener destijds door dien filmverhuurder geleverde film, welk aandeel slechts gedeeltelijk was afgedragen. Raad van Beroep. De Raad van Beroep was voor de zittingsperiode 1934/1935 als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer W. Mullens. Eerste Kamer: de heeren I. Cohen Barnstijn, J. ter Linden, B. D. Ochse en S. Zondervan. Tweede Kamer: de heeren P. R. van Duinen, H. Gerschtanowitz, R. Minden en D. Pinto. Voor de periode 1935/1936 heeft het Hoofdbestuur in zijn ver gadering van 21 Mei 1935 tot leden van den Raad van Beroep benoemd: den heer W. Mullens te 's-Gravenhage tot lid-Voorzitter; den heer E. de Hoop Azn. tot Plaatsvervangend-Voorzitter; tot leden-exploitanten: de heeren I. Cohen Barnstijn, Utrecht; H. Gerschtanowitz, Rotterdam; D. Pinto, Zwolle en S. Zondervan te Leeuwarden en tot leden-filmverhuurders: de heeren P. R. van Duinen, Amsterdam; R. Minden, Amsterdam; B. D. Ochse, Haar lem en J. Wessel te Amsterdam. Na loting zijn de Kamers als volgt samengesteld: Eerste Kamer: de heeren H. Gerschtanowitz, R. Minden, B. D. Ochse en S. Zondervan. Tweede Kamer: de heeren I. Cohen Barnstijn, P. R. van Duinen, D. Pinto en J. Wessel. De heer J. Wessel is inmiddels benoemd tot lid-plaatsvervangend voorzitter der Commissie van Geschillen. Als gevolg van deze benoeming is in den Raad een vacature ont- 85

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 86