staan, waarin voorzien is door de benoeming van den heer Ch. van Biene. In totaal werden in 1935 door den Raad van Beroep 11 zittingen gehouden, alle onder voorzitterschap van den heer W. Mullens (tegen 12 in 1934 en 9 in 1933). Van de 19 hooger beroep-zaken (vorig jaar 23), waarvan er 7 door de Eerste Kamer en 12 door de Tweede Kamer werden behandeld, zijn in 10 gevallen de vonnissen der Commissie van Geschillen bevestigd en in 6 gevallen vernietigd, terwijl in 3 gevallen een minnelijke schikking tusschen partijen tot stand gekomen is, nadat tevoren van het ingediend hooger beroep was afgezien. Tijdens het verloop der zittingsperiode is door een der partijen op formeele gronden bezwaar gemaakt tegen het feit, dat ter uit voering van een vonnis de strafmaatregel door een andere Kamer werd genomen, dan door die, welke vonnis gewezen had. Als gevolg hiervan is de wenschelijkheid naar voren gekomen van wijziging van art. 18 van het Arbitrage Reglement, in dier voege, dat een eventueele strafmaatregel ofwel onmiddellijk sub sidiair bij de uitspraak wordt vastgesteld, ofwel dat de Kamers automatisch gerechtigd zijn een strafmaatregel te bepalen, ongeacht of zij in de betreffende zaak vonnis hebben gewezen. HET BONDSBUREAU. Het is begrijpelijk, dat de taak van het Hoofdbestuur, welke in dit verslagjaar buitengewoon zwaar en omvangrijk was, van invloed is geweest op de werkzaamheden van het Bondsbureau. De voorbereiding en de uitwerking van de talrijke besprekingen en maatregelen van Hoofdbestuur en Dagelijksch Bestuur, wier leden een groot deel van hun tijd geheel belangeloos ten behoeve hunner bedrijfsgenooten beschikbaar stellen, heeft een geweldige uitbreiding van werkzaamheden met zich gebracht en aan de func- tionneering van ons Bureau hooge eischen gesteld. Als gevolg hiervan heeft de assistentie van den Bondsdirecteur eenige uitbreiding ondergaan. Buiten de gewone werkzaamheden om, welke onmiddellijk ver band houden met de organisatorische taak van den Bond, werd in dit jaar groote drukte veroorzaakt door de voorbereiding en de uitwerking van de plannen tot herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematographie, alsmede door de vele zittingen der Dispensatie-Commissie (Studiecommissie) 86

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 87