Op voorstel van het Hoofdbestuur werd vervolgens besloten om op grond van artikel 31 der Statuten aan alle leden te verbieden films ter vertooning in de gemeente Utrecht ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan of ten behoeve van personen of zaken, die geen leden zijn van den Nederlandschen Bioscoop Bond. Het besluit beoogt het geven van filmvertooningen buiten de Utrecht- sche bioscopen onmogelijk te maken, daar gebleken is, dat tot dergelijke voorstellingen kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar wel worden toegelaten, hetgeen op grond van de leeftijdsgrens verordening aan de bioscopen verboden is. Daarna kwam in behandeling een voorstel van het Hoofdbestuur om goed te keuren het beleid van het Hoofdbestuur met betrekking tot de reorganisatie van het Tuschinski Concern. Te dezen aanzien heeft de Bondsvoorzitter in een uitstekend gedocumenteerde rede een overzicht gegeven van de bemoeiingen van het Hoofdbestuur te dezer zake. Nadat eenige misverstanden uit den weg waren geruimd, werd het Hoofdbestuursvoorstel ten slotte met 96 stemmen voor en 14 stemmen blanco aangenomen. In memoriam Jacques Veerman. Aan den vooravond van de totstandkoming van het belangrijke Nieuwe Leden- en Zakenbesluit", aan welks voorbereiding hij een zoo werkzaam aandeel heeft gehad en waarvan aan zijn initiatief meerdere gewichtige bepalingen te danken zijn, is de heer J. Veerman door den dood plotseling uit zijn gezin, zijn werk en zijn Bondsfuncties weggerukt. Daarmede ontviel aan den Bond een zijner bekwaamste bestuurders, die steeds aller hoogachting en sympathie heeft gehad. Hij was een bestuurder van groot formaat, die ieders vertrouwen genoot en die in talrijke functies, als Hoofd bestuurslid, als Voorzitter van de Afdeeling Amsterdam, als lid der Commissie van Geschillen en van den Raad van Beroep en van talrijke commissies niet alleen zich dat vertrouwen volkomen waardig heeft getoond, maar die door zijn bezonken oordeel, zijn scherp inzicht en zijn helder verstand in al deze functies den Bond en het bedrijf groote diensten heeft bewezen. Uit den kring der Hoofdbestuurders hebben twee zijner beste vrienden een portret, dat wonderwel de vertrouwde gelaatstrekken van den overledene weergeeft, als blijvende herinnering aan het Hoofdbestuur aangeboden. Het portret heeft een eereplaats ge kregen in de vergaderzaal, waar Jacques Veerman zoo noode kon worden gemist. 70

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 70