bureau wordt geredigeerd, gedurende een geheel jaar om de 14 dagen verschenen. Het Orgaan heeft op deze wijze meer dan voor heen aan zijn doel kunnen beantwoorden en een nauw contact onderhouden tusschen Hoofdbestuur en leden. Met betrekking tot de vele bestuursmaatregelen alsook tot de wijziging van Statuten en Reglementen, vooral van Minimum- Prijzen- en Prijsbescherming-Reglement fungeerde het als een veilige gids voor de leden. Ook is meermalen, zij het in beknopten vorm. de aandacht gevestigd op problemen, die voor het bedrijf actueel konden worden geacht. De sobere vorm, waarin en de serieuze wijze waarop het Orgaan zijn taak volbrengt, blijkt ge waardeerd te worden en heeft deze Bondsuitgave zelfs een zeker gezag gegeven, zoodat het zijn naam met eere draagt. Het schenkt voldoening, dat de pers meermalen aandacht besteedde aan ver schillende artikelen, en dat bij conferenties met Overheidspersonen tot uiting kwam, dat men met verschillende vraagstukken, het bedrijf betreffende, op de hoogte bleek te zijn, omdat men daarover gelezen had in het Officieel Orgaan. Zelfs is een der artikelen aanleiding geworden tot een discussie in de Tweede Kamer en hebben eenige Kamerleden voor de daarin naar voren gebrachte kwestie de aan dacht van den Minister gevraagd. Moge het Officieel Orgaan ook in de toekomst zoo mogelijk nog beter dan voorheen aan zijn doel beantwoorden. HET AANTAL ZAKEN Op 31 December 1937 bedroeg het aantal zaken van de leden van den Bond 445 (447), ingedeeld in: 356 (347) permanente bioscopen, 22 (25) reisbioscopen, 2 speel filmstudio's (2), 8 filmfabrieken (8), 5 filmproductiezaken (8), 52 filmverhuur- en importzaken (52). Het aantal donateurs bedroeg 34 (38). 103 De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op 1936. 5 reclamefilmfabrikanten en 5 pachters van prcjectiereclame die bij den Bond waren aangesloten resp. als leden en donateurs moesten als zoodanig worden geschrapt wegen hun toetreding tot de Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten.

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 103