<P>fb <M :n P. Burbach, terwijl de heer J. Wessel werd herbenoemd tot plaatsvervangend Voorzitter. "-Voor dit college werden door het Hoofdbestuur aangewezen als leden-filmverhuurders de heeren Ch. van Biene, P. R. van Duinen, R. Minden en L. Groen. Onze Af deeling telde per 1 Januari 51 leden, in welk aantal geen verandering is gekomen. Het aantal verzonden roode kaarten in 1937 bedroeg 4945. Aan 17 theaters werden meer dan 100 roode kaarten gezonden. Van het opgevorderde bedrag ad 356.452.21 stond aan het einde van het boekjaar nog slechts f 73.als ongeïnd. Gedurende het afgeloopen jaar werden 80 boycotten uitge vaardigd. Er kan niet genoeg nadruk op worden gelegd dat de bedoeling van onze afdeeling is om 't algemeen belang van haar leden te bevorderen. Door eerlijke onderlinge samenwerking kan véél worden bereikt. Vergaderingen moeten véél drukker worden bezocht dan voor heen. Eerst wanneer allen werkelijk 't groote belang beseffen, dat wij alléén bij ernstige samenwerking ons doel kunnen bereiken, zal ons mooi bedrijf voor de volle 100% hiervan de vruchten kunnen plukken. Dit doel is niet alléén in elke plaats in Nederland 't volle pond, dat ons naar rechten toekomt, voor onze producten te ontvangen, maar ook een vrijheid van zaken doen, zonder éénige belemmering door wie ook. Dat is óns doel, dat moet ons gezamenlijk eerlijk streven zijn. Alléén de samenwerking van allen zonder éénige uit zondering maakt een dergelijken idealen toestand mogelijk. Ik hoop van harte, dat 't jaar 1938 de verwezenlijking van dit ideaal voor onze leden filmverhuurders zal brengen. J. WESSEL, Secretaris. Amsterdam, Februari 1938. 109

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 108