schillende ontwerpen van het minimum-prijzenreglement, van het prijsbeschermingreglernent, de bedrijfsreglementen, de gewijzigde statuten en het huishoudelijk reglement bestudeerd en besproken. Meeningen werden uitgewisseld, voorgesteld correcties werden afgewezen of aangenomen, zienswijzen en inzichten werden met elkaar vergeleken en zoo ontstonden uit deze onderlinge bespre kingen definitieve resultaten, die door hun degelijke voorbereiding geen moeite hadden de algemeene instemming der leden te ver krijgen. In de vacature van voorzitter, ontstaan door het bedanken van de heer Miedema, werd gekozen de heer S. Kinsbergen, die van de oprichting af vice-voorzitter geweest was. Door zijn verkiezing tot lid van het Hoofdbestuur kwam voor den heer Miedema ook het lidmaatschap van den Afdeelingsraad te vervallen. In zijn plaats werd door de Afdeeling „Het Oosten" tot lid aangewezen de heer D. Pinto. De heer Weber bedankte als afgevaardigde voor de Afdeeling „Het Centrum"; de heer Bolongmo voor de Afdeeling Amsterdam; de heer Dommering voor de Afdeeling „Het Noorden" en later moest ook de heer Kinsbergen wegens zijn verkiezing tot lid van het Hoofdbestuur zijn mandaat als afgevaardigde voor de Afdeeling den Haag neerleggen. Zij werden opgevolgd door de heeren E. Prager (Het Centrum), A. P. du Mee (Amsterdam), P. Rust (Het Noorden) en D. Siem Sr. (Den Haag). Aan den heer S. Kinsbergen werd bij zijn verkiezing tot lid van het Hoofdbestuur (vacature I. Cohen Barnstijn) en zijn aftreden als voorzitter van den Afdeelingsraad op de meest hartelijke wijze dank betuigd voor de energieke wijze, waarop hij steeds het werk van den Afdeelingsraad heeft gesteund en hem later heeft geleid. De heer R. Uges Jr. volgde in November den heer S. Kinsbergen als voorzitter op. Dej*' nieuwen jeugdigejï voorzitter werd als zoodanig hartelijk welkom geheeten en genoot onmiddellijk aller vertrouwen. In de ontstane vacature werd tot bestuurslid, tevens vice-voor zitter, gekozen de heer A. P. du Mee, een der oud-gardisten uit het bedrijf en uit de gelederen van den Bioscoopbond. Zoodat de Afdeelingsraad thans als volgt is samengesteld: Bestuur: R. Uges Jr., Voorzitter; A. P. du Mee, Vice-Voorzitter; W. K. G. van Royen, Ged. van het Hoofdbestuur, Penningmeester; A. H. Boekraad, Secretaris. 111

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 110