worden bewandeld, waarbij rekening kan worden gehouden met de evolutie van het bedrijf en de veranderingen in de economische omstandigheden. De tweede reden, waarom de nieuwe Statuten van zulk een evident belang zijn, schuilt in de schepping van een nieuwe figuur in de organisatie in den vorm van een Ledenraad. De organisatorische eenheid, waarmede leveranciers en afnemers tot dan toe naar buiten waren opgetreden, kreeg hierdoor immers ook naar binnen haar beslag. Interne gebeurlijkheden, welke het evenwicht, waar jarenlang naar was gestreefd, dreigden te verstoren als gevolg van een toe vallige numerieke meerderheid van de eene groep boven de andere bij de te nemen maatregelen in de wetgevende vergadering, hadden bij den Bondsvoorzitter reeds geruimen tijd het inzicht doen rijpen, dat, wilde men de eenheid en de kracht van de organisatie hand haven, dit evenwicht niet afhankelijk mocht blijven van het goed begrip over en weer van de wederzijdschè belangen, doch gewor teld moest zijn in den eigenlijken organisatievorm. Een Ledenraad Om dit te bereiken heeft het Hoofdbestuur tenslotte een oplos sing gevonden in de instelling van den Ledenraad. Van dezen Raad zullen 18 individueele leden deel kunnen uit maken, te weten, de Voorzitter en vice-Voorzitter van het Hoofd bestuur, die alszoodanig lid van den Ledenraad zijn, een bestuurs lid van elk der bestaande plaatselijke en provinciale afdeelingen, dat met inachtneming van de bepaling, dat behoudens Voorzitter en Vice-Voorzitter een lid van het Hoofdbestuur geen lid van den Ledenraad mag zijn, wordt benoemd door de Algemeene Leden vergadering van de betreffende plaatselijke of provinciale afdeeling en 8 leden van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, die eveneens met inachtneming van voormelde restrictie worden benoemd in de Algemeene Ledenvergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders. Exploitanten en verhuurders zijn in dit lichaam dus evenredig vertegenwoordigd en het systeem van de vertegenwoordiging is zoodanig, dat voor wat de exploitanten betreft, iedere Afdeeling in den Ledenraad haar invloed kan doen gelden, terwijl, dank zij het feit, dat de vertegenwoordigers-exploitanten in den Ledenraad lid zijn van den Afdeelingsraad, deze vertegenwoordigers evenals 11

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 11