de filmverhuurders ieder in hun eigen groepsbestuur de wederzijd- sche standpunten collectief kunnen testen. De taak en de rechtsbevoegdheid van dezen raad zijn beperkt tot het beslissen in hooger beroep op aanvragen om lid te worden van den Bond, het beslissen in hooger beroep van beslissingen van het Hoofdbestuur, waarbij een aanvrager om lid te worden gewei gerd is, het beslissen op voorstellen van het Hoofdbestuur tot uitvaardiging van een verbod aan de leden waaronder mede begrepen projectie-reclamezaken om filmzaken te doen met speciaal aangewezen zaken of categorieën van zaken. Voorts tot het al of niet bekrachtigen van een zoodanig door het Hoofdbestuur uitgevaardigd verbod, als voorzien in het tweede gedeelte van art. 14 der Statuten, tot het vragen aan het Hoofd bestuur van verantwoording over handelingen, liggende op het gebied van de functiën van den Ledenraad, het beslissen in hooger beroep over strafoplegging door het Hoofdbestuur, het vaststellen van bedrijfsreglernenten en het uitvaardigen van bedrijfsbesluiten, gelijk nader omschreven in art. 25 van de nieuwe Statuten. De functiën, welke bij de bedrijfsreglernenten en Bedrijfsbesluiten aan de algemeene ledenvergadering zijn opgedragen, het uitoefenen der rechten als omschreven in de artikelen 29 a en b van de Statu ten, en tenslotte het verkenen van toestemming tot het aangaan van overeenkomsten als b.v. arbitrage-overeenkomsten alsook de functiën, die moeten geacht worden tot al het vorenstaande te behooren of daarmede verband te houden. Nochtans blijft de Algemeene Ledenvergadering van den Bond souverein, doordat aan haar blijven opgedragen bevoegdheden, zooals de benoeming van de leden van het Hoofdbestuur, de benoe ming van een Directeur, het goedkeuren van de jaarlijksche reke ning en verantwoording van den Penningmeester, het vaststellen van de begrooting, van den contributieaanslag, van Bondsregle menten en het uitvaardigen van Bondsbesluiten, alsook het beslui ten tot wijziging der Statuten. Ter verduidelijking zij vermeld, dat in art. 4 van de nieuwe Statuten het volgende onderscheid wordt gemaakt tusschen Bonds reglementen en Bedrijfsreglernenten. Bondsreglementen zijn reglementen, welke betreffen de organi satie van den Bond, alsmede die, waarbij regelingen worden ge troffen die zonder onderscheid gelden voor alle leden van den Bond, alsmede die, waardoor meerdere leden vereenigd worden niet met het oog op hunne bedrijven, maar vanwege de plaats (en) waar hunne bedrijven gevestigd zijn. Hiertoe behooren: Het Algemeen 12

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 12