Corso-Cinema (voorheen Trianon-Theater). Tot en met 3 September 1937 geëxploiteerd door de heeren Bakker en Schoon, werd van 4 September 1937 tot en met 14 Jan. '38 geëxploiteerd door de N.V. „M.E.T.E.C". Sedert 15 Jan. '38 wordt dit theater door den heer M. Chermoek geëxploiteerd. Bestuur en leden der Afdeeling der Haag, welke sedert een reeks van jaren ijverden om te komen tot het in het leven roepen van reglementen, welker bepalingen een einde zouden maken aan de prijsbedervende uitwassen, zooals reductie-kaarten, cadeaustelsels etc, zagen hun ijver en volharding tenslotte bekroond in het tot standkomen van bovenvermeld reglement. Het Hoofdbestuur zag blijkbaar de noodzakelijkheid in om paal en perk te stellen aan de verschillende ingeslopen excessen, welke ertoe moesten leiden de fundamenten van de ondernemingen van bonafide exploitanten aan te tasten. Dato 12 Juli '37 kwam het Minimum Prijzenreglement tot stand. In de praktijk bleek spoedig, dat eenige aanvullingen noodzakelijk waren en de leden onzer Afdeeling verleenden in de Buitengewone Ledenvergadering dd. 2 Aug. '37 vollen steun aan de voorstellen van het Hoofdbestuur, welke tot doel hadden al te straffe bepa lingen (zooals in de praktijk bleek) aan te passen aan de belangen der leden. Een van de belangrijkste Colleges in de Bondsorganisatie werd eind 1937 in het leven geroepen nl. een Ledenraad. Dit College zal voor een groot gedeelte de taak van de Alge- meene Ledenvergadering van den Bond overnemen en de taak en bevoegdheid krijgen als vastgelegd in art. 31 der nieuwe Statuten, waarvan o.a. de voornaamste bepalingen zijn: a. de beslissingen in hooger beroep op aanvragen om Lid te worden. b. hooger beroep van beslissing van het Hoofdbestuur, wanneer toelating geweigerd wordt. c. beslissing over voorstellen van het Hoofdbestuur tot uit vaardiging van een verbod aan de Leden om filmzaken te doen, met aangewezen zaken of categorieën van zaken. d. het vaststellen van Bedrijfsreglementen en het uitvaardigen van bedrijfsbesluiten. 134

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 133