spraak van de Commissie van Geschillen van den Bond laat geen twijfel, dat het standpunt onzer leden ten volle gerechtvaardigd was en een lankmoedigheid was betoond, welke in strijd was met de zakelijke belangen. De kwaliteit en het gehalte der actualiteiten van bedoeld Nieuws was inderdaad van dien aard, dat het onver antwoordelijk was langer voort te gaan met de vertooning hiervan. Herhaaldelijk was trouwens reeds aangedrongen op verbetering, welke echter, ondanks herhaalde toezegging, steeds uitbleef. Ook nog heden ten dage nemen de Haagsche Directies het standpunt in, dat zeer gaarne tot vertooning van Nederlandsch-Indische Actualiteiten in de Haagsche Bioscopen zal worden overgegaan, indien deze actualiteiten inderdaad beantwoorden aan primaire eischen en met de vertooning ervan inderdaad opbouwend werk verricht wordt. Het resultaat van de gehouden collectes ten bate van het Bio- Vacantieoord volgt hieronder: 1936 1937 1937 meer Paasch-Collecte ƒ3.831.50 4.121.22 ƒ289.72 Kerst-Collecte ƒ5.682.02 ƒ6.001.87 ƒ319.85 Ik vertolk volgaarne den dank van het Afdeelingsbestuur voor de wijze, waarop alle leden ertoe hebben bijgedragen om de collectes van de Stichting-Bio-Vacantieoord tot een succes te maken. Ik vertrouw en spreek wederom de hoop uit, dat het werk, door de leden ten behoeve van de Stichting Bio-Vacantieoord verricht, welk heilzaam werk zooveel geluk en verlichting reeds bracht in vele gezinnen, waarvan de ouders niet in staat zijn kinderen welke van wege de zwakke gezondheid naar buiten moeten, uit te zenden, zal worden voortgezet. Van harte wensch ik derhalve, dat ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden, de opbrengst der collecten in het komende jaar van dien aard moge zijn, dat, zooals voorgaande jaren, vele Haagsche kinderen in de gelegenheid gesteld kunnen worden, voor rekening van de Stichting Bio-Vacantieoord door bemiddeling der diverse Comité's te worden uitgezonden. Het mag zeer zeker als een verheugend feit worden beschouwd, dat dank zij het energieke werk van de leden, gesteund door de activiteit van het personeel, een beroep op het Haagsche publiek niet tevergeefsch blijkt te zijn geweest; deze gunstige resultaten hebben het mogelijk gemaakt, gedurende 1937 42 Haagsche kinderen uit, te zenden (in 1936, 41). 136

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 135