Ik memoreer nog dat de Af deeling ook in 1937 een geldelijke bijdrage aan deze Stichting schonk. Zooals den leden bekend is werd ter stimuleering van het Haagsche Bedrijfsleven een grootsch opgezette actie in het leven geroepen ter verkrijging van meerdere werkobjecten. Ons Bestuur was in dit Comité vertegenwoordigd door de heeren Kinsbergen en Alter, die een werkzaam aandeel namen in deze actie. Het zal den leden bekend zijn, dat het resultaat van de gevoerde actie als zeer bevredigend kan worden aangemerkt en dat in den loop der maanden een bedrag aan opdrachten werd verkregen van 639.000.—. Alhoewel dit buitengewone resultaat niet rechtstreeks in de finan- cieele resultaten in de ondernemingen onzer leden tot uiting komt, mag verondersteld worden, dat deze actie er toe heeft bijgedragen het bedrijfsleven te stimuleeren, waarvan het Haagsche bioscoop bedrijf, zij het dan indirect, eenigermate vruchten geplukt zal hebben. Wat de kleurenfilms betreft zij vastgesteld, dat het aantal kleuren films in vergelijking tot het voorgaande jaar in sterke mate toeneemt. Verder moet worden vastgesteld, dat, gezien het geringe succes van de kleurenfilms, de producenten blijkbaar te veel aandacht besteedden aan het kleuren-procedé en de andere, belangrijkste factoren min of meer verwaarloosden. De producenten zullen derhalve, zooals primair noodzakelijk is het zwaartepunt moeten leggen bij scenario, regie, spelers enz. en niet bij de kleurenfactor. De aangelegenheid der muziek-auteursrechten, welke reeds een reeks van achtereenvolgende jaren in vele Bestuurs- en Afdeelings- vergaderingen een punt van bespreking heeft uitgemaakt, heeft nog steeds de volle aandacht van het Afdeelings-bestuur. De diverse mededeelingen opgenomen in het Officieel Orgaan van den Bond nl. nr. 33 pag. 5, nr. 34 pag. 7. nr. 36 pag. 5, nr. 42 pag. 4, nr. 47 pag. 5 geven eenigszins een visie op den huidigen stand van zaken. Het resultaat van de Nederlandsche geluidsfilm moet nog als zeer poover worden gekwalificeerd, behoudens een enkel succes, bereikt met de film „Pygmalion". Practisch bleek het niet mogelijk gedurende 1937 verder Nederlandsche geluidsfilms te produceeren. Dat het in het Bioscoopbedrijf niet aan ernstige pogingen ontbroken 137

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 136