Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten JAARVERSLAG OVER 1937 Het verslag kan dit jaar in soberder vorm worden gehouden, omdat reeds in het vorig jaarverslag rapport is uitgebracht over de werkzaamheden der Vereeniging tot begin September 1937. Er kan dus worden volstaan met een aanvulling, voornamelijk betrekking hebbende op de laatste vier maanden van het afgeloopen jaar. Niettemin gevoelt de verslaggever er behoefte aan het geheele jaar 1937 te overzien en zich daarbij rekenschap te geven van hetgeen in dat jaar voor het Nederlandsche bioscoopreclamebedrijf is bereikt. Hoewel niet te ontkennen valt, dat onze Vereeniging de periode der kinderziekten nog niet geheel heeft doorgemaakt, moet met voldoening worden geconstateerd, dat het jaar 1937 ons geschon ken heeft een organisatie, waarin alle economische en technische factoren aanwezig zijn, vereischt niet alleen om orde te scheppen in het Nederlandsche bioscoopreclame-bedrijf, maar tevens om dit bedrijf op een hooger niveau te brengen. Ons streven moet erop gericht zijn een eendrachtige samenwer king van de exploitanten der Nederlandsche bioscoopreclame tot stand te brengen, zoodanig, dat niet alleen naar buiten tegen al datgene, waardoor de algemeene belangen van het Nederlandsche bioscoopreclamebedrijf zouden kunnen worden benadeeld, krachtig kan worden opgetreden, maar dat ook het vertrouwen en de goede verstandhouding tusschen de leden der Vereeniging onderling wor den versterkt. Op den weg, die naar het gestelde doel leidt, zijn nog vele hin derpalen te verwijderen. Men moet er zich rekenschap van geven, dat een van de grootste hinderpalen nog steeds gevormd wordt door de persoonlijke tegenstellingen, welke er tusschen eenige leden van de Vereeniging bestaan. Het is hier niet de plaats om in te 154

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 153