gaan op de omstandigheden, waaraan die persoonlijke tegenstel lingen moeten worden toegeschreven. Wij kunnen slechts hopen, dat ook deze leden spoedig tot het inzicht zullen komen, dat niet alleen het belang der Vereeniging en van het bioscoopreclame bedrijf in het algemeen eischt, dat er in het zakenverkeer tusschen de leden onderling vertrouwen heerscht, maar dat ook geen van de leden op den duur in staat is zijn bedrijf op de meest intensieve en doeltreffende manier uit te oefenen, wanneer hij niet kan rekenen op den zakelij ken en ook moreelen steun van zijn bedrij f sgenooten. Het bioscoopreclamebedrijf telt nu eenmaal een te klein aantal zaken, dat men het zich zou kunnen veroorlooven een geïsoleerde positie in te nemen, hoe groot de, zij het slechts tijdelijke, voordeelen eener ,,splendid isolation" ook schijnen te zijn. Het is ongetwijfeld voor sommige leden, die jarenlang door nie mand gehinderd hun bedrijf hebben kunnen uitoefenen op de wijze, die hun goeddunkte, moeilijk aan het gareel eener bedrijfsorgani satie te wennen. De ervaring leert echter, dat de leden eener organisatie als de onze zich bij de uitoefening van hun bedrijf weliswaar bepaalde beperkingen moeten opleggen en zelfs offers moeten brengen, maar dat deze beperkingen en offers ruimschoots vergoed worden door de resultaten, welke de bedrijfsorganisatie uit een oogpunt van alge meen bedrijfsbelang bereikt. Ongetwijfeld valt er reeds een verbetering van de betrekkingen tusschen de leden onderling te constateeren, zij het, dat daarop nog eenige uitzonderingen bestaan. Verwacht mag worden, dat het besef, dat een harmonieuze samenwerking in het kader van onze Vereeniging, ook voor elk lid afzonderlijk, van eminent belang is, zal groeien naar mate het werk van de Vereeniging vruchten gaat afwerpen. Deze optimistische verwachting is gebaseerd op de resultaten, welke in het afgeloopen jaar door de Vereeniging zijn bereikt, en dit vooral, omdat het hier resultaten betreft, welke te danken zijn aan het feit, dat de exploitanten der bioscoopreclame in orga nisatorisch verband zijn bijeengebracht. Het tweede resultaat van groote importantie heeft onze Veree niging behaald door het treffen eener regeling met het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond ten aanzien van de beoordeeling van verkapte reclamefilms en de te dien aanzien te volgens gedragslijn. Met gepasten trots mogen wij hier memoreeren, dat het Hoofd- 155

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 154