geschikte beteekenis, met nagenoeg algemeene stemmen werden goedgekeurd. Het gewijzigde Algemeen Reglement Voor wat het Algemeen Reglement betreft, bestaat de voornaam ste aanvulling van dit Reglement uit een aantal artikelen, waarin geregeld worden de zittingsduur van hen, die lid van den Leden raad zijn, de wijze hunner benoeming, aftreden en herbenoeming, de plaats en wijze van belegging van alles wat betreft het doen van voorstellen aan, het stemrecht en de stem-uitbrenging op de vergaderingen van den Ledenraad en alles wat deze vergaderingen verder betreft. Een nieuw element heeft in het Algemeen Reglement zijn intrede gedaan in den vorm van de definitie, welke in art. l.C. gegeven is van het begrip .leiders". Hiermede is een einde gemaakt aan den uitwas, dat sommige leden van den Bond in het ledenregister als leiders hebben doen inschrijven personen, die in werkelijkheid geen leidende functie in de zaken van de leden hebben. Eveneens is er een wijziging gekomen in de classificatie van het entreegeld. In plaats van 25.tot 200.loopt deze thans van 50.— tot 250.—. Vermelding verdient ook, dat het aanvraag-formulier voor het lidmaatschap meer gedetailleerd is dan vroeger. Een nieuw voor schrift is, dat bij de indiening van het bedoelde aanvraagformulier tevens een afschrift van de inschrijving in het Handelsregister moet worden overgelegd. De wijzigingen in het Arbitrage-Reglement betreffen o.m. de artikelen 4 en 8, waarbij minimumkosten van een geschil op f 25. en die van een beroep op 50.worden bepaald. In artikel 19 sub. c. is nader omschreven het recht der arbitrage instanties om een partij ook te veroordeelen in de kosten der weder partij, zulks met het oog op geschillen, die op volkomen losse gron den worden aanhangig gemaakt, zoodat de tegenpartijen noodeloos op kosten worden gejaagd. Het concept-reglement inzake levering van films en Lijst van Geen Bezwaar is in hoofdzaak ontleend aan de bestaande bepalin gen betreffende de Lijst van Geen Bezwaar. Deze lijst zal voortaan niet meer geheim gehouden worden en 15

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 15