de leden zullen derhalve telefonisch of schriftelijk bij het Bonds bureau kunnen informeeren, of een bepaalde persoon of vereeniging op de Lijst van Geen Bezwaar is vermeld. De concept-reglementen voor de filmfabrikanten, filmproductie zaken, film-importzaken en filmverhuurkantoren, alsmede voor de permanente en reizende bioscopen, zijn een gevolg van art. 6 van de nieuwe Statuten, waarin is bepaald: „Bij reglementen kunnen bepalingen worden vastgesteld, waaraan de leden en adspirant- leden moeten voldoen bij het exploiteeren hunner bedrijven en zaken, het oprichten van nieuwe bedrijven en zaken en het intreden in en het overnemen van bestaande bedrijven en zaken". Volgens deze door het Hoofdbestuur ontworpen concepten, die onmiddellijk nadat de Koninklijke goedkeuring op de gewijzigde Statuten zal zijn verkregen, aan den in te stellen „Ledenraad" ter goedkeuring zullen worden voorgelegd, moeten de aanvragen om toestemming voor het gaan exploiteeren van nieuwe of bestaande zaken worden ingediend bij het Hoofdbestuur. Van de beslissingen van het Hoofdbestuur zal beroep kunnen worden ingesteld op den Ledenraad, waardoor een zoo groot moge lijke rechtszekerheid gewaarborgd is. MINIMUM-ENTREEPRIJS-REGLEMENTEERING Hoewel het Hoofdbestuur in 1936 na moeizame voorbereiding een ontwerp-Prijzen-Reglement gereed had, heeft het niet de vol doening mogen smaken dit reglement voor het einde van dat jaar tot wet te zien verheven. Immers in de Buitengewone Algemeene Ledenvergadering van 7 December 1936 is het concept-reglement slechts zeer ten deele in behandeling gekomen en zijn, behoudens eenige wijzigingen daarin bij amendement aangebracht, de artikelen 1, 2A en 2B na uitvoerige discussie goedgekeurd. Op verzoek van een der leden is de verdere behandeling toen aangehouden tot een volgende vergadering. Hoewel dit uitstel niet bedreigd werd met afstel, heeft het toch nog geruimen tijd geduurd, voor het reglement definitief van kracht kon worden. De oorzaak van deze vertraging en in het algemeen ook van de breedvoerige behandeling, welke dit reglement van noode had, moet wel worden gezocht in de moeilijke materie, welke met het in het leven roepen van een dergelijk reglement werd aangesneden. 16

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 16