Afschaffing van reductie Teneinde het gestelde doel te bereiken geeft het Prijs-Bescher- ming-Reglement twee hoofdmiddelen aan, n.1. vaststelling van progressie in den entreeprijs en afschaffing van reductie. De vraag, of en onder welke voorwaarden voldaan wordt aan een redelijke verdeeling van de plaatsen over elk der rangen, die hooger zijn dan de minimumrang, of een redelijke progressie in acht wordt genomen bij de vaststelling van de prijzen voor de plaatsen op de verschillende rangen, die hooger zijn dan de minimumrang, is onderworpen aan de uitsluitende beoordeeling van den Afdee- lingsraad en in tweeden en hoogsten aanleg aan het Hoofdbestuur. De Afdeelingsraad heeft, gelijk wij hebben doen uitkomen, der halve niet tot taak prijzen vast te stellen. Dit lichaam maakt, in overeenstemming met den letter en de bedoeling van het reglement, slechts uit, wat met betrekking tot de progressie redelijk is te achten. Het ligt voor de hand, dat zij, die er een gezonde bedrijfsvoering op na houden en zich derhalve niet aan excessen in den vorm van prijsbederf schuldig maken, van dit reglement weinig hinder zullen ondervinden. Vermelden wij, dat het Prijsbescherming-Reglement in de Leden vergadering van 3 Januari 1938 met algemeene stemmen is goed gekeurd. Zoowel met het Minimum-Prijzen-Reglement als met het Prijs bescherming-Reglement is het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf onderworpen aan een soort vrijwillige economische hygiëne, die dit bedrijf niet anders dan gezonder en sterker kan maken, zij het dan dat, om dit te bereiken, van sommigen een offer wordt gevraagd en van anderen meer voorzichtigheid en aanpassing van hun zakenmethoden aan het huidige niveau van de film. Evenals van het Minimum-Prijzen-Reglement mogen ook van de werking van het Prijsbescherming-Reglement voor de naaste toekomst de beste verwachtingen worden gekoesterd. 24

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 24