Vanaf dien datum behoefde dan ook voor de journaals het voor de keuring van dat soort films verschuldigd recht, hetwelk bere kend wordt naar een tarief van 1 cent per meter, te worden betaald. Van deze verlaging van het keuringsloon van journaals is dezer zijds met voldoening kennis genomen. Gebrekkige regeling beroep mogelijkheid Terloops deden wij in het gedeelte van het verslag, dat gewijd is aan de smalfilm, uitkomen, hoe gebrekkig de beroep- mogelijkheid in de huidige Bioscoopwet is geregeld. Wij verwezen daarin naar een Ministerieel schrijven aan een Plaatselijke Com missie van Toezicht, waarbij de Minister desavoueerde de beslis sing van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dat het ver- toonen van smalfilms niet onder de Bioscoopwet zou vallen In tegenstelling met de beslissing van Gedeputeerde Staten gaf de Minister, zulks geheel in overeenstemming met het dezerzijds ingenomen standpunt, als zijn opvatting te kennen, dat het vertoo- nen van deze films wel onder de wet valt. Ook betreffende art. 4 van de Bioscoopwet kregen wij in den loop van 1937 van de zijde van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant een zeer aanvechtbare interpretatie, waarmede wij het niet alleen niet eens konden zijn, doch welke ook ons rechstgevoel on bevredigd heeft gelaten. Zooals wij ten deele in het vorig verslag hebben aangeroerd, had de Gemeenteraad van Bergen op Zoom op voorstel van Burge meester en Wethouders op 1 Februari 1935 besloten tot vaststelling van een verordening ex art. 4 der Bioscoopwet, waardoor naast de keuring der Centrale Commissie een gemeentelijke nakeuring mogelijk zou worden gemaakt. Alvorens dit besluit tot stand kwam had het Hoofdbestuur zoo wel schriftelijk als mondeling op krachtige wijze als zijn standpunt te kennen gegeven, dat het vaststellen eener verordening ex art. 4 der Bioscoopwet niet geacht kon worden toepasselijk te zijn op hen, aan wie reeds een vergunning, als bedoeld in art. 1 der Bio scoopwet, is uitgereikt. Uit dit artikel moest immers onomstootelijk worden aangenomen, dat, indien een vergunning eenmaal is verleend onder de gestelde voorwaarden, geen nieuwe (andere voorwaarden) meer gesteld kunnen worden (art. 4 der wet bepaalt immers „dat bij verordening de Gemeenteraad onder Onze goedkeuring kan bepalen, dat ver- 51

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 51