on: alsnog de films op de nationale feesten betrekking hebbende, in alle Utrechtsche bioscopen te vertoonen. Voor deze gelegenheid werd ieder winstoogmerk uitgeschakeld en de totale bruto-recette ter beschikking gesteld van een ter plaatse goed bekende, neutrale weldadigheidsinstelling. Deze geste van de Utrechtsche exploitanten is door pers en publiek op hoogen prijs gesteld. Mislukte poging tot afschaffing Bij de behandeling van de gemeentebegrooting heeft het lid van den Raad, de heer Poppers (Gem.bel.) opnieuw een poging ge waagd het voor de bioscoopexploitanten zoo hatelijk en voor het publiek hinderlijk verbod afgeschaft te krijgen. Hoewel de Burgemeester zelfs had aangekondigd, dat het College van B. en W. bereid was, wanneer de Raad dat wenschte, een prae- advies uit te brengen, namen de sociaal democraten het den heer Poppers kwalijk, dat hij met een dergelijk voorstel kwam, terwijl nog korten tijd geleden het voorste] van hun partijgenoote, Mevr. Wolthers-Arnolli, was verworpen. Bij de replieken trok de heer Poppers daarom, bevreesd voor een onzuivere stemming, zijn voorstel in. Deze gang van zaken is door ons diep betreurd. Daardoor is in Utrecht een groot belang, van welks beteekenis en urgentie de meerderheid in den Raad langzamerhand overtuigd was geraakt, geofferd aan de politiek. De bioscoopsluiting te Tegclen In Tegelen is de bioscoop thans bijna vijf jaar onafgebroken gesloten als gevolg van het feit, dat wegens de daar bestaande leeftijdsgrensverordening personen beneden den leeftijd van 18 jaar niet tot de bioscoop mogen worden toegelaten. Voor de zooveelste maal is de kwestie in den loop van het jaar aangeroerd in den Raad dezer gemeente. Het betrof hier een initiatiefvoorstel van de Katholieke Midden- standsfractie. Tijdens de Raadszitting deelde het lid van den Raad, de heer Peters, echter mede, dat zijn fractie het voorstel om tactische redenen had ingetrokken. Weliswaar hebben wij daarna niets meer vernomen van pogingen om aan het conflict een einde te maken, doch de geste van de 59

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 59