Middenstandsfractie kan zeer zeker worden beschouwd als een uiting van het verlangen, dat in breeden kring te Tegelen leeft, om ter plaatse wederom naar de bioscoop te kunnen gaan. Het jeugdverbod te Venray buiten werking Overigens schijnt het met de bioscoop nog al mee te vallen wan neer men het moet stellen zonder leeftijdsgrensverordening. Zoo neemt de raad van de gemeente Venray thans reeds drie jaren achtereen telkens een besluit, waarbij aan B. en W. de be voegdheid wordt gegeven het ter plaatse bestaand jeugdverbod voor een jaar buiten werking te stellen. In het afgeloopen jaar werd dit besluit wederom genomen en wel op 22 December. ONZE VERHOUDING TOT DE CULTUURFILM- CENTRALE Ook in het afgeloopen jaar hadden wij herhaaldelijk contact met de Nederlandsche Vereeniging voor Cultureele Films. Dit contact was eigenlijk meer een gevolg van de grieven, welke dezer zijds bestonden tegen de werkingssfeer, waarin deze Vereeniging geleidelijk was beland, een werkingssfeer, waarmede zij ver buiten haar oorspronkelijke doeleinden is getreden. Onze bezwaren keerden zich in hoofdzaak tegen het onderver huren van films aan andere vereenigingen en meer in het bijzon der tegen de wijze, waarop de Vereeniging haar intermediair verleent. Deze bezwaren hebben in het afgeloopen jaar zelfs tot gevolg gehad, dat met betrekking tot de verzoeken dezer Vereeniging om plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar een strenge selectie v toegepast en in eenige gevallen deze verzoeken niet konden wor den ingewilligd. Het wordt dezerzijds vanzelfsprekend toegejuicht, dat een ver eeniging als de z.g. Cultuurfilmcentrale bestaat, mits er voldoende belangstelling voor is, d.w.z. mits er genoeg leden zijn, die offers wenschen te brengen om de gestelde doeleinden te bereiken. Dat de Vereeniging b.v. bevordert, dat er meer cultureele films komen en deze niet alleen worden vertoond, doch ook de belang stelling daarvoor zoo groot mogelijk doet zijn, is een alleszins lof- 60

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 60