Op aandrang van Gedeputeerde Staten besloot de Raad der Gemeente Zalt-Bommel de vermakelijkheidsbelasting van 10 op 20% te verhoogen. Helaas kreeg het Hoofdbestuur hiervan eerst kennis, toen het besluit gevallen was. De kleine bioscoop onderneming te Zalt-Bommel kon ten eenenmale niet in staat worden geacht deze verdubbelde belasting op te brengen en het Hoofdbe stuur heeft daarom in aansluiting op een request van den exploitant ter plaatse aan den Gemeenteraad verzocht de belasting tot het vroegere percentage van 10 terug te brengen. Hoe zeer het onmo gelijk is de vermakelijkheidsbelasting op het publiek te verhalen, bleek wel uit het feit, dat de exploitant, toen deze, daartoe genood zaakt, zijn entreeprijzen had verhoogd, zijn recettes sterk achteruit zag loopen. De exploitant zag zich verder geen kans onder den druk der verdubbelde vermakelijkheidsbelasting zijn bioscoop rendabel te maken en is er daarom toe overgegaan de zaak te sluiten. Het Hoofdbestuur heeft zich daarop tot het College van Burge meester en Wethouders van Zalt-Bommel gewend met het dringend verzoek het daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig mogelijk de vermakelijkheidsbelasting tot het vroegere percentage van 10 zou worden teruggebracht. Inmiddels is er overleg gepleegd tusschen Hoofdbestuur, Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Gemeentebestuur, welk overleg geleid heeft tot overeenstemming ten aanzien van een tweede door den Raad te behandelen voorstel om de vermakelijk heidsbelasting voor de bioscoop te Zalt-Bommel terug te brengen tot 12 De Gemeenteraad heeft aldus besloten in zijn vergade ring van 3 November en onmiddellijk daarna heeft de bioscoop ter plaatse haar poorten heropend. Reeds eenige jaren is er van de zijde van Gedeputeerden Staten van Groningen op aandrang van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken bij het Gemeentebestuur van Hoogezand op aan gedrongen om de vermakelijkheidsbelasting ter plaatse te verhoogen van 15 op 20 Hieromtrent zijn tusschen het Hoofdbestuur van den Neder- landschen Bioscoop Bond en den belanghebbenden exploitant be sprekingen gevoerd met het Departement, resp. met het Gemeente bestuur van Hoogezand. Het resultaat van deze langdurige onder handelingen is geweest, dat de Raad van Hoogezand op 1 Oct. 1937 besloten heeft de Vermakelijkheidsbelasting voor het bioscoop bedrijf ter plaatse te handhaven op 15 en die voor andere ver makelijkheden op 20 c/< te brengen. 69

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 69